Wizja lokalna

Zwiedzanie łódzkiego kompleksu Widzewskiej Manufaktury może przyprawić o zawrót głowy, towarzyszący zapewne wszystkim podróżom w czasie. Niekończące się przestrzenie pofabrycznych hal, kilometry korytarzy, mroczne zaułki, stare windy i pachnące wilgocią podziemia podziałały na wyobraźnię jak temperatura na arkusze zapisane atramentem sympatycznym. Zaczęły pojawiać się tajemne obrazy i wizje. To wszystko wprawiło nas w magiczny nastrój, ale kiedy weszliśmy do pomieszczenia zwanego „Wałkownią”, poczuliśmy, że to jest właśnie to! Nasze poszukiwania dobiegły końca. Zobaczcie sami.

Wałkownia była przez długie lata niezwykle ważną częścią fabryki — szlifowano w niej specjalne wałki, po których przesuwała się przędza. Wszystkie materiały przechowywano w dziesiątkach cienkich szuflad. Szafki z tymi szufladami nam się jeszcze przydadzą (i nie tylko nam:-). Pomieszczenie utrzymane było w nienagannej czystości, podłoga pokryta była specjalną pastą o rubinowym kolorze, a na podwyższeniu ciągnącemu się przez całą szerokość pomieszczenia znajdowały się wielkie maszyny szlifierskie. Dzisiaj zostały po nich tylko ślady na podłodze, a wszystko pokryły grube warstwy kurzu.

Dodatkowym atutem tego miejsca jest bardzo przychylny właściciel, z którego ekipą szybko i rzeczowo się pracuje. Projekt zapowiada się coraz ciekawiej!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s