czytaj
Ogólne

Wizja lokalna

Zwiedzanie łódzkiego kompleksu Widzewskiej Manufaktury może przyprawić o zawrót głowy, towarzyszący zapewne wszystkim podróżom w czasie. Niekończące się przestrzenie pofabrycznych hal, kilometry korytarzy, mroczne zaułki, stare windy i pachnące wilgocią podziemia podziałały na wyobraźnię jak temperatura na arkusze zapisane atramentem sympatycznym. Zaczęły pojawiać się tajemne obrazy i wizje. To wszystko wprawiło nas w magiczny nastrój, ale kiedy weszliśmy do pomieszczenia zwanego „Wałkownią”, poczuliśmy, że to jest właśnie to! Nasze poszukiwania dobiegły końca. Zobaczcie sami.

Wałkownia była przez długie lata niezwykle ważną częścią fabryki — szlifowano w niej specjalne wałki, po których przesuwała się przędza. Wszystkie materiały przechowywano w dziesiątkach cienkich szuflad. Szafki z tymi szufladami nam się jeszcze przydadzą (i nie tylko nam:-). Pomieszczenie utrzymane było w nienagannej czystości, podłoga pokryta była specjalną pastą o rubinowym kolorze, a na podwyższeniu ciągnącemu się przez całą szerokość pomieszczenia znajdowały się wielkie maszyny szlifierskie. Dzisiaj zostały po nich tylko ślady na podłodze, a wszystko pokryły grube warstwy kurzu.

Dodatkowym atutem tego miejsca jest bardzo przychylny właściciel, z którego ekipą szybko i rzeczowo się pracuje. Projekt zapowiada się coraz ciekawiej!

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

SALE PRÓB W ŁODZI

BAJKONUR to trzy nowoczesne sale prób i nagrań w Łodzi, stworzone od podstaw z myślą o muzykach. Każda sala prób jest wyposażona w sprzęt, wentylowana i zaadaptowana akustycznie. Zobacz ofertę...

KONTAKT

PIŁSUDSKIEGO 135, 92-318 ŁÓDŹ
facebook.com/bajkonur
e-mail: info@bajkonur.pl
Telefon : 603-091-791

Studio Nagrań SoyuzStudio

Kamil Łazikowski 603 091 791
soyuzstudio@gmail.com
www.soyuzstudio.com

Jak do nas trafić?

Wi-Ma

Jesteśmy częścią strefy działań alternatywnych WI-MA. Więcej o tym miejscu przeczytasz na stronie wi-ma.org.

Jak do nas trafić?

%d blogerów lubi to: