Ruszamy z remontem!

Godzina zero wybiła. Gienek & Co. weszli na teren Bajkonura z młotami pneumatycznymi i szlifierkami kątowymi i ostro zabrali się do roboty. Nie ma to jak sobie porządnie podemolować. Trzeba usunąć sporo zbędnych rur, kabli i dziwnych urządzeń. Gienek w błyskawicznym tempie zaczął rozprawiać się z rurami za pomocą flexa :-) Czengis i gościnnie Jerzy ostro zabrali się za skuwanie starych kafelków w kolorze gaci, które pamiętały jeszcze PRL. Wszystko tutaj mocno przypomina tamte czasy i postaramy się zachować ile się da z tego swojskiego charakteru.

Przed nami kawał roboty przygotowawczej — drobne wyburzenia, wycinanie starych, od dawna niedziałających spryskiwaczy przeciwpożarowych i innych rur niewiadomego przeznaczenia, oczyszczenie ścian i posadzek, zdejmowanie starych, wysłużonych lamp jarzeniowych. W tym samym czasie Kamil i Artur uzgadniają ostatnie szczegóły projektu z akustykiem. Konsultacje akustyczne otworzyły nam wiele nowych klapek w głowach :-)

W jeden dzień naprodukowaliśmy stertę gruzu, teraz trzeba to będzie posprzątać. Jak to dobrze, że jest winda towarowa! Tylko ciągle się mylą przyciski i człowiek nagle ląduje na półpiętrach albo w piwnicy. Jeśli o mnie chodzi, mógłbym robić Bajkonura tylko dla samego podróżowania tą starą, przemysłową machiną, kojarzącą się z loftami w porzuconych amerykańskich fabrykach.

Ciąg dalszy nastąpi!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s