Wieści z frontu…

Kilka ostatnich dni to istna gonitwa ze spotkania na spotkanie, z urzędu do Castoramy, z parteru na czwarte piętro, tam i nazad. Oto telegraficzny skrót (nie cierpię tego określenia, nadużywanego przez kierowników kolonii i nauczycieli w podstawówkach :-) aktualnych wydarzeń…

Ostatecznie zatwierdziliśmy technologię budowy ścian dźwiękochłonnych (sale do prób i reżyserka). Będzie to odpowiednia liczba warstw specjalnej płyty gipsowo-kartonowej na profilach stalowych, wypełnionych wełną mineralną, do tego na podłodze wylewka na pochłaniającym dźwięk polistyrenie, zaś na górze sufity podwieszane z wełną (podobnie jak ściany). W świecie akustyki diabeł tkwi w szczegółach. Zapomnisz o jednej taśmie gumowej i cała izolacja akustyczna bierze w łeb…

Dzięki  uprzejmości zaprzyjaźnionej firmy księgowej APK, będziemy mieli osiem par drzwi naprawdę niezłej jakości za półdarmo. Okazało się, że te drzwi zalegają u nich już od kilku lat, poniszczyły się i zamieniły w kłopot. Za to dla nas to istne wybawienie, bo potrzebujemy dwa skrzydła na każde pomieszczenie (robimy śluzy dźwiękoszczelne), wiadomo ile kosztują nowe drzwi. Idea Bajkonura idzie w świat i już przynosi pozytywne niespodzianki – znajomi dzwonią i oferują różnego rodzaju pomoc (a to stary sejf z demobilu, a to materiały elektrotechniczne do instalacji kablowej) – wszystkim strasznie dziękujemy i prosimy o więcej :-)

Złożyliśmy do Wydziału Kultury UMŁ wniosek o dofinansowanie pewnego pomysłu związanego z Bajkonurem – trzymajcie kciuki! No i przy okazji, na kontynuację cyklu Jazztime.

Tym czasem prace w Bajkonurze postępują żwawo. Ekipa kończy szlifowanie ścian i podłóg (strasznie monotonna robota!). Okazało się, że pod warstwą starej pasty na posadzce znajduje się całkiem fajny beton, który pomalujemy farbą parkingową i będzie posadzka jak ulał. Materiały do wuceta już zakupione, w tym tygodniu załatwiamy sprawy hydrauliczne, drobiazgi w stylu przekładania futryny i podnoszenia przemysłowego okapu i na początku następnego tygodnia kibelek będzie już gotowy. Można będzie na jedynkę albo dwójkę :-)

My zaś bierzemy się do wyszukiwania dostawców materiałów budowlanych, którzy zechcą dać upust 40% :-) Niewykluczone że się uda!