Bajkonur otwarty!

Miesiące prac i przygotowań dobiegły końca i mogliśmy wreszcie otworzyć nasze podwoje. Czwartkowa impreza była pod wieloma względami eksperymentem na żywym organizmie – po raz pierwszy odbył się w Bajkonurze koncert, po raz pierwszy przyszło tyle osób, po raz pierwszy można było spróbować kuchni z naszego bufetu i napić się dobrego, czeskiego piwa. W starej „Wałkowni” zamienionej w kilka miesięcy w Bajkonur chyba nigdy nie było naraz tylu fajnych osób. Na pewno też nie było tam nigdy tak miłych dźwięków. Z relacji gości wnioskujemy, że się chyba podobało – dziękujemy za obecność i wsparcie.

Bombowo w Bajkonurze poczuła się Iza Lach, grając tam dwa pod rząd premierowe koncerty, promujące jej najnowszą płytę „Krzyk”. Dziękujemy Izie i zespołowi za podwójny wysiłek wykonawczy – niełatwo zagrać dwa sety w odstępie kilku godzin i zachować energię i koncentrację, szczególnie że były to pierwsze publiczne koncerty w tym składzie. Im się jednak udało! Wkrótce fragmenty wideo z koncertu.

Chrzest bojowy przeszedł nasz nowy sprzęt nagłośnieniowy – zestaw Elias i krystalicznie brzmiące odsłuchy DART niemieckiej firmy HK Audio oraz oświetlenie sceniczne użyczone przez zaprzyjaźnioną firmę Syzan.

Posypały się relacje w mediach:

Na deser, Paweł krótko zaprezentował Bajkonur na 7 edycji łódzkiej imprezy PechaKucha (czytaj „peczakcza”), na której najróżniejsi ludzie prezentują swoje idee i projekty w formule 20 slajdów x 20 sekund.

Tym czasem od najbliższego tygodnia startują regularne lekcje w szkole Marka Kądzieli w Bajkonurze. Zaczynamy od podstaw teoretycznych i kształcenia słuchu. Postępy pod okiem jednego z najlepszych polskich awangardowych jazzmanów gwarantowane!

Przypominamy, że otwarta jest już rezerwacja sal do prób – o wyborze terminów będzie decydowała kolejność zgłoszeń, zachęcamy więc do kontaktu z nami. Jeśli ktoś chciałby grać w Bajkonurze, ale nie jest pewien, jak to brzmi i wygląda, zapraszamy na próbę „na próbę” – gratis. Trzeba się tylko z wcześniej umówić.