Na dobry początek…

Dwa pierwsze tygodnie po otwarciu w Bajkonurze nie dały nam próżnować… Działo się wiele na wszystkich frontach, oto krótkie podsumowanie.

Próby i zespoły

Wprowadziło się do nas kilka zacnych zespołów i zaczęło regularne próby:

Scena

Choć jeszcze nie rozkręciliśmy się na dobre, mamy dwie ciekawe propozycje artystyczne na nadchodzące tygodnie:

  • 3 grudnia (w sobotę) zagrają u nas Świetliki – zespół, którego chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać…
  • 17 grudnia (też w sobotę) odbędzie się w Bajkonurze pierwsza edycja cyklu „Niebezpieczne związki/Liaisons dangereuses”, łączącego pozornie sprzeczne żywioły – scenę industrialną z baletem, folklor z rewoltą, mięśnie z maszynowymi wnętrznościami, biologię z geometrią… Na spotkaniu #1 industrial/balet wystąpią zagraniczni goście YURA YURA & MACHA MELANIE (francuski duet muzyka elektroniczna/taniec współczesny), IRONLUNG (experimental/noise) oraz ZATRUTY/PRZEKAZ (audio-visual-performance). Szczegóły wydarzenia na Facebooku: facebook.com/event.php?eid=137072029733085

Off>course

Dzieje się również w szkole Marka Kądzieli – kolejne zajęcia teoretyczne i instrumentalne za nami, a grupa osób nastrojonych na naukę stopniowo się powiększa.

Tym czasem z pomysłem warsztatów saksofonowych zgłosił się utalentowany polski saksofonista pochodzący ze Szczecina, Tomasz Licak. Już za tydzień, 24 listopada, odbędzie się warsztat dla muzyki improwizowanej dla saksofonistów. Szczegóły na stronie off>course i na Facebooku: facebook.com/event.php?eid=187377731347039.

Roboty

Ostatnie prace nie chcą być ostatnimi i zawsze znajdzie się więcej do zrobienia. Udało się jednak zorganizować magazyn sprzętu, założyć system alarmowy, uruchomić wifi, a w reżyserce położyć parkiet i zamontować pierwszą z trzech szybę dźwiękoszczelną. Na dniach montujemy elementy adaptacji akustycznej – panele na suficie i kotary na ścianach. Tym sposobem zgubimy znaczną część niepotrzebnego pogłosu, ale wcale nie cały pogłos! Nie chcemy, aby nasze sale były „przegłuszone” jak większość pomieszczeń wyłożonych od podłogi do sufitu pianką…

Wkrótce kolejne wieści, pozostańcie na naszej częstotliwości ;-)