3 x Tubis Trio w Bajkonurze

Zapowiada się kolejne ciekawe i nietypowe wydarzenie w Bajkonurze – ponownie sprawa nie do przegapienia! Zapraszamy na unikalną, trzydniową sesję koncertową Maciej Tubis Trio, która odbędzie się w naszych pofabrycznych przestrzeniach w dniach 10, 11 i 12 stycznia. W składzie trio niezmiennie Maciej Tubis (fortepian), Marcin Lamch (kontrabas) i Przemek Pacan (perkusja).

Trzy koncerty/improwizacje Maciej Tubis Trio mają przygotować materiał na nową płytę zespołu. Otwarta i niemal interaktywna formuła spotkań pozwoli na swobodne poszukiwania najlepszej formy dla nowych i starych utworów trio. Całkowicie improwizowane fragmenty będą stanowiły zalążek i rozwinięcie tworzonych kompozycji. Przestrzeń, swobodny oddech, trans, emocje – doświadczenie znane artystom i twórcom, które publiczność w trakcie koncertów próbuje im „wykraść”.

Warto wspomnieć, że trio nie koncertowało w minionym roku w Łodzi, a styl zespołu ewoluuje i staje się jeszcze bardziej rytmiczny i wyrazisty, o czym wspominał sam Maciej Tubis we wczorajszej wieczornej audycji „Starter” Sławka Maciasa w Radio Łódź. Tym większą gratką dla publiczności są owe trzy kolejne wieczory – trzy części pewnej wspólnej podróży.

Ze względu na improwizowaną naturę muzyki Maciej Tubis Trio, każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, w inny sposób wydobędzie emocje i magię chwili. Materiał będzie ewoluował z wieczoru na wieczór, dlatego warto być na wszystkich trzech spotkaniach. Dodatkową niespodzianką jest gość specjalny – w drugim dniu cyklu (11 stycznia) do trio dołączy uznany gitarzysta i kompozytor, Marek Kądziela.

3x Tubis Improwizacja/Kompozycja w swoim założeniu ma połączyć w jednym miejscu muzyków i publiczność, twórców i recenzentów, a przede wszystkim zagwarantować niemal namacalne uczestnictwo w narodzinach NOWEGO.

Więcej informacji: