Supersam: Budyń solo i promocja „Grawera” w Bajkonurze (23/03)

W piatek, 23 marca o 20:00, zapraszamy do Bajkonura na koncert Jacka „Budynia” Szymkiewicza zatytułowany „Budyń Supersam”, połączony z promocją jego nowej książki „Grawer”.

O koncercie

Koncert zatytułowany BUDYŃ SUPERSAM połączony z promocją książki trwa około godziny – pierwszą część wypełniają piosenki z repertuaru Budynia, Budynia i Sprawców Rzepaku oraz Pogodno, jak również wybrane covery wykonywane w Budyniowym stylu na głos/gitarę i przeplatane Budyniowymi pogadankami. Druga część to monodram, podczas którego Budyń opowiada o GRAWERZE oraz odtwarza część tekstu książki. Na koniec można nabyć książkę.

O książce

GRAWER to MYŚLODRAM – rozrywkowo-filozoficzny traktat o życiu, miłości i stanie umysłu… napisany w charakterystycznym dla Budynia stylu i w charakterystyczny dla niego sposób promowany podczas solowych gitarowo-piosenkowo-monodramowych występów. Autorem prowokacyjnych ilustracji do GRAWERA jest Krzysiek Ostrowski, natomiast okładkę zaprojektował Łukasz Rychlicki.

Budyń solo – Supersam

Przezwany dawno temu przez kolegów z zespołu Budyniem, zarabia pieniądze realizując swoje wielkie życiowe marzenie. Pisze piosenki. Można ich posłuchać na płytach zespołów Pogodno, można na płytach Budynia, czasami kolaboruje z innymi szansonistami i wtedy jego wypociny można znaleźć na płycie Kasi Nosowskiej albo Moniki Brodki albo sami sobie poszukajcie gdzie.

Od koncertu w Klubie Krytyki Politycznej „Nowy Wspaniały Świat”, Budyń popadł w bezczelną arogancję, która pozwala mu utrzymywać przekonanie, że może wyjść na scenę z samą tylko gitarą i śpiewać swoje piosenki ku uciesze publiczności i swojej własnej. Na koncertach tych, przezwanych przez samego Szymkiewicza „Supersam”, można posłuchać przekroju całej jego działalności kompozytorsko/autorskiej. Czy to ciemna strona mocy popycha go do tych zuchwałych czynów, czy też działa w uniesieniu serafina? Sprawdzić najlepiej samemu. Budyń śpiewać będzie nowe piosenki, piosenki z solowych płyt oraz piosenki z płyt Pogodno.

Jacek Szymkiewicz

Lider i założyciel zespołu Pogodno, tekściarz, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów. Znakomity performer i nietuzinkowy artysta Jacek Szymkiewicz vel Budyń zawłaszcza przestrzenie polskiej sceny muzycznej już od niemal 16 lat.

Jest współzałożycielem i liderem zespołu Pogodno. Zespołu, który na swoim koncie ma nieśmiertelne przeboje – Pani w obuwniczym, Orkiestra Dęta czy Elvis. Koncerty Pogodno to prawdziwe szaleństwo, a to za sprawą niebywałej charyzmy i uroku osobistego lidera (Budynia) oraz niebywałą skłonnością do improwizacji muzyków. Tworzy także muzykę filmową i teatralną. Ostatnio do filmu (Jeż Jerzy). Spektakle teatralne opatrzone jego nutami to m.in. Wizyta Starszej Pani (reż. Michał Zadara, Teatr Współczesny Szczecin) czy Utopia będzie zaraz (reż. Michał Zadara, Teatr Stary Kraków).

Wyraziste tekstowo utwory Pogodno to również zasługa Budynia. Napisał teksty do piosenek takich wykonawców jak Kasia Kowalska, Monika Brodka a ostatnio dla Varius Manx. Latem zeszłego roku odważył się na pierwsze występy w wydaniu Budyń Solo Supersam, gdzie odświeża kawałki ze swoich starych solowych płyt (Kilof, Baset) a także śpiewa całkiem nowe piosenki zapowiadające jego kolejny solowy album.

Info organizacyjne

Miejsce: Bajkonur
Czas: 23 marca 2012 (piątek), start 20:00
Wstęp: 20 zł
Wydarzenie: www.facebook.com/events/245286598899312/