Koncert uczniowski + Rolling Shait – 23 czerwca 2012

Zapraszamy na podwójne wydarzenie muzyczne w Bajkonurze. Po pierwsze koncert uczniowski, podsumowujący pierwszy semestr w Szkole Marka Kądzieli w Bajkonurze (wstęp wolny). Następnie wystąpi gwiazda wieczoru – nieobliczalny i żywiołowy skandynawsko-polski skład Rolling Shait, grający mieszaninę jazzu, rocka, free, funk i klasyki (wstęp 15 zł).

20:00 – Koncert uczniowski

W ramach podsumowania pierwszych kilku miesięcy nauki w Bajkonurze, uczniowie szkoły Marka Kądzieli zaprezentują zróżnicowany stylistycznie materiał. Będą utwory wokalne z dwiema gwiazdami naszej szkoły – Asią i Agnieszką :-) Zagrają również składy instrumentalne, a wszystko w luźnej atmosferze jam session, pod czujnym okiem p-sora (a w zasadzie świeżo upieczonego magistra Akademii Carla Nielsena w Odense), Marka Kądzieli. Zapraszamy fanów i przyjaciół bajkonurowych studentów, osoby zainteresowane zapisaniem się do szkoły w przyszłości, a także wszystkich tych, którzy chcą się po prostu pobawić przy dobrej muzyce i pokibicować uczniom.

21:30 – Rolling Shait

Rolling Shait jest zespołem nowej generacji, złożonym z pięciu bardzo uzdolnionych i szalonych muzyków. Pełni energii, przebojowi, nieprzewidywalni — to tylko niektóre synonimy potrafiące w przybliżeniu opisać charakter muzyki wykonywanej przez zespół. Rolling Shait powstał w gronie studentów „Syddansk Musikkonservatorium and Dramatic Arts” w Danii. Przyczyną powstania tego szalonego składu było zmęczenie odgrywaniem w koło muzyki jazzowej, standardów oraz słuchanie ludzi, którzy od 70 lat próbują odtwarzać style gry dawnych mistrzów z różnym dla muzyki skutkiem.

Postanowiliśmy stworzyć coś zupełnie innego, połączyć naszą całą wiedzę muzyczną, zmieszać style i zrobić coś, czego jeszcze nikt nie robił. Spróbowaliśmy zrobić coś, czego w świecie muzyki generalnie się zabrania. W skrócie mówiąc zaczęliśmy grać wszystko źle! Wynik był zaskakujący, gdyż muzyka przez nas grana była mimo wszystko ciekawa i w naszym mniemaniu brzmiała bardzo dobrze.

Tak właśnie powstał zespół „Rolling Shait” który gra dziwnie, „źle”, ale w swoim stylu i ciekawie. Jest to połączenie jazzu, rocka, free, funk, klasyki. Koncerty są bardzo dynamiczne, nieprzewidywalne. Czasem w jednym utworze pojawiają się 4 różne style muzyczne. Wszystko zależy jednak od publiczności. Rolling Shait bardzo dba o to, aby każdy słuchacz się dobrze bawił!

Zespół koncertował jak dotąd głównie na terenie Danii i Szwecji. Jednymi z głównych osiagnieć zespołu były występy na Duńskim Festiwalu Jazzowym „UNG Jazz” oraz” Kopenhagen Jazz Festival”.

  • Maciej Kądziela – saksofon altowy
  • Mikkel Aagard – puzon
  • Martin Lau – gitara
  • Asger Thomsen – bas
  • Bue Gundersen – perskusja

Więcej:

Informacje organizacyjne

Miejsce: Bajkonur
Czas: 23 czerwca 2012, godz. 20:00 (koncert uczniowski), 21:30 (Rolling Shait)
Wstęp: 0zł (koncert uczniowski), 15 zł (Rolling Shait)
Wydarzenie: www.facebook.com/events/454632741213753/