Matteo Sabattini – Rafał Sarnecki Quintet – 28/06

Zapraszamy na wyjątkowy koncert jazzowy w Bajkonurze. 28 czerwca (w czwartek) wystąpi Matteo Sabattini – Rafał Sarnecki Quintet. Kwintet zagra w Bajkonurze w ramach europejskiej trasy koncertowej, która będzie składała się z 10 koncertów w Polsce i we Włoszech.

Matteo Sabattini – Rafał Sarnecki Quintet…

…to nowy projekt jazzowy, który jest wynikiem współpracy włoskiego saksofonisty Matteo Sabattini z Rafałem Sarneckim – polskim gitarzystą mieszkającym od siedmiu lat w Nowym Jorku. Muzycy poznali się w Stanach Zjednoczonych, wielokrotnie występowali wspólnie w nowojorskich klubach oraz nagrali płyty dla prestiżowej wytwórni Fresh Sound New Talent, dla której nagrywały również takie gwiazdy jak Brad Mehldau czy Kurt Rosenwinkel.

Matteo i Rafał stworzyli wielonarodowościowy zespół, w skład którego wchodzi pięciu muzyków z pięciu różnych krajów: Matteo Sabattini (Włochy), Rafał Sarnecki (Polska), Jerad Lippi (USA), Alex Pryrodny (Ukraina) i Jeremy Bruyere (Francja). Repertuar zespołu składa się z autorskich kompozycji obu liderów. Kompozycje te można określić jako nowoczesny akustyczny jazz z nieregularnymi strukturami rytmicznymi i rozbudowanymi formami.

  • Matteo Sabattini – saksofon altowy
  • Rafał Sarnecki – gitara
  • Alex Pryrodny – fortepian
  • Jeremy Bruyere – kontrabas
  • Jerad Lippi – perkusja

http://www.myspace.com/matteosabattinimusic

http://rafalsarnecki.com/

„There are many things to like about the music on this recording (for example, the writing and the ensemble playing are both top-notch), but my favorite is Matteo’s sensitive lyricism. He never loses his sense of melody, and that is a beautiful and rare thing.”

— Chris Potter o płycie „Dawning” Matteo Sabattini

„Bardzo ciekawa płyta, świetnie napisana, doskonale zagrana. Rafał Sarnecki to kompozytor i muzyk o którym na pewno usłyszymy. Czuje się nowojorski touch. Kompozycje są spójne, ciekawe. Doskonale się tego słucha. Bomba. Gorąco polecam.”

— Tomasz Stańko o płycie „The Madman Rambles Again” Rafała Sarneckiego

Informacje organizacyjne

Miejsce: Bajkonur

Czas: 28 czerwca 2012 (czwartek), godz. 20:30

Wstęp: 25zł

Wydarzenie: www.facebook.com/events/156374637830413/