Impreza urodzinowa – Ścianka, Michał Wendeker Trio – 27.10

Czas leci – Bajkonur ma już rok! Z tej okazji zapraszamy 27 października o 20:00 na wyjątkową imprezę urodzinową. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Ścianka, a wcześniej wystąpi Michał Wendeker ze swoim trio. Zapraszamy na sobotnie szaleństwo w Bajkonurze!

Parę słów z okazji urodzin

W ciągu pierwszych dwunastu miesięcy przez sale prób w Bajkonurze przewinęło się 140 zespołów, organizowaliśmy spotkania, koncerty i warsztaty. Kręcono u nas teledyski (np. do filmu Snoop Liona i Izy Lach). Pełną parą ruszyło studio Soyuz, którego produkcje będzie można usłyszeć niebawem. Rozpoczął się też kolejny semestr w Szkole Marka Kądzieli w Bajkonurze – kilkanaście osób uczy się pod okiem naszego młodego maestro :-)

Na scenie w Bajkonurze wystąpili Świetliki, Iza Lach, Budyń, Miąższ, Controlled Collapse, Snow in Venice, oraz plejada młodych i utalentowanych jazzmanów – Maciej Tubis Trio, Ephemeric Quintet, Tomasz Licak/Trouble Hunting, KGG (Kądziela/Garbowski/Gradziuk), Sabbattini/Sarnecki Quintet, Gwadera/Kądziela/Łyszkiewicz/Mazurkiewicz, UMWELT (Bartek Kuźniak), Mr. Eart i inni. Odbyły się imprezy Niebezpieczne Związki i Zwarcie na Masie. Bajkonur posłużył jako przestrzeń prób dla Muzycznej Sceny Łodzi.

Zorganizowaliśmy również mikrofestiwal muzyki elektronicznej – LDZ_2.0, którego gwiazdami były grupy Napszykłat i kIRk.

Wygląda na to, że skromny tygielek zaczyna się rozgrzewać, a pogłoski o zejściu naszego miasta zdają się być lekko przesadzone! Jest wreszcie kampania, która oddaje coś z łódzkiej rzeczywistości, a wzmianka o Bajkonurze pojawiła się w jednym ze spotów.

Dziękujemy wszystkim wspierającym nas ludziom i prosimy o jeszcze więcej (prób, nagrań, koncertów, warsztatów, spotkań) – jeśli Wam się będzie chciało działać, to i nam też!

Ścianka

Jeden z najważniejszych polskich zespołów alternatywnych. Koncertuje od jesieni 1994 roku. Nagrywa i wydaje od wiosny 1998 roku.

Ich styl jest trudny do zdefiniowania – łązy surową pre-punkową energię i free jazzowe szaleństwo. Piękne, czasem delikatne melodie. Dźwiękowy dramat? Czemu nie. Szeroki zakres emocji i formy, intensywny przekaz. Siekiera, piórko i trochę rdzy. Powietrze.

Każda z ich płyt jest nieco inna. Każda nagrana na analogowych taśmach w ich studio w Sopocie, ostatnio w Warszawie. Każda otrzymała najwyższe noty w polskiej prasie muzycznej.

Na jesieni 2012 ukaże się długo oczekiwany album zespołu „Come November”.

Więcej informacji na http://facebook.com/thescianka

Michał Wendeker Trio

Michał Wendeker to jeden z najbardziej charakterystycznych głosów młodego pokolenia. Swoją przygodę muzyczną rozpoczął na studiach, gdzie występował z nowymi londyńskimi artystami jako gitarzysta.

W konkursie Coke Live Fresh Noise 2011 osiągnął półfinał, biorąc udział w warsztatach z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny.

Michał pochodzi z Lublina, sam pisze teksty i aranżuje swoją muzykę. Dorobek płytowy zawiera Mixtape wydany w lutym 2012, na którym znalazły się akustyczne wersje jego piosenek, we wrześniu ukazał się debiutancki studyjny krążek True EP.

Michała można usłyszeć na żywo w składzie z Michałem Stawarzem (bębny) oraz Maciejem Tokarskim (bas).

Więcej info:

 

Szczegóły organizacyjne

BAJKONUR

27 października 2012, 20:00

Bilety:
20 zł (przedsprzedaż w Bajkonurze, Owocach i Warzywach, Spalonych Słońcem)
25 zł w dniu koncertu w Bajkonurze

Wydarzenie na Facebooku