PechaKucha Night #10 + Revlovers – 19.01

W sobotę, 19 stycznia, zapraszamy na 10. łódzką edycję popularnej i inspirującej imprezy PechaKucha Night, podczas której w formule błyskawicznej (20 slajdów x 20 sekund) prezentują się ciekawi ludzie ze swoimi pomysłami. Na deser koncert łódzkiego zespołu Revlovers, grającego ambitny alternatywny pop. Dodatkową atrakcją będzie arabskie menu w naszym barze – falafel, hummus i tabouleh.

PechaKucha Night Łódź – vol. 10

PechaKucha Night Łódź @ Bajkonur

PechaKucha to forma prezentacji, której pomysłodawcami są architekci Astrid Klein i Mark Dytham z Klein Dytham Architecture. Pierwsza PechaKucha odbyła się w TOKIO w 2003 roku, obecnie jest organizowana w ponad 500 miastach na całym świecie.

Nazwa „PechaKucha” pochodzi od japońskiego słowa pogawędka, a wymawiać ją należy „peczakcza”. PechaKucha jest imprezą otwartą i niekomercyjną. Zaprezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do pokazania i powiedzenia – wiek, status zawodowy czy materialny są bez znaczenia – liczy się inwencja! PechaKucha ma być okazją do spotkań ludzi twórczych, do pokazania ciekawych projektów szerszej publiczności i swobodnej wymiany myśli.

Uczestnicy prezentują swoje pomysły według prostego schematu: 20 × 20, czyli 20 sekund na każdy z 20 slajdów, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem może być na przykład właśnie utworzona kreatywna przestrzeń, budynek, projekt mebli, kampania reklamowa, kolekcja ubrań,grafika, nowy event, inicjatywa społeczna, czy po prostu pomysł, o którym powinien dowiedzieć się cały świat. PechaKuchę koniecznie należy uzupełnić dużą dawką rozmów, muzyki, napojów i dobrej zabawy.

PechaKucha Night Łódź organizowana jest przez Grupę CUKIER.

Więcej…

Revlovers

Revlovers to zespół założony wiosną 2010 roku w Łodzi przez byłych członków zespołów Vixo i Cutcat, grający alternatywną muzykę pop. Pisanie piosenek jest dla nich najważniejsze. Mówi się o nich, że brzmią jak połączenie Bat for Lashes z grupą Interpol, jednak oni sami dystansują się od tego podkreślając, że ich największą inspiracją są The Beatles. Obecnie nagrywają debiutancką płytę o roboczym tytule „Revision Thing” w Studiu Soyuz przy bliskiej współpracy z muzykami Cool Kids of Death – Kamilem Łazikowskim oraz Łukaszem Klausem. Jej premiera zapowiedziana jest na wiosnę 2013. W 2011 roku Revs wystąpili na Heineken Open’er Festival.

Skład:

  • Basia Szafarz
  • Sebastian Stasiak
  • Darek Grabowski
  • Michał Szafarz

Więcej…

Nasze menu

Poza ucztą intelektualną i muzyczną, będzie można też zachwycić podniebienie wegetariańskimi potrawami kuchni arabskiej, przygotowanymi przez restaurację Ciągoty i Tęsknoty, która prowadzi bar w Bajkonurze. Do kupienia będą m.in.:

  • hummus – pasta z cieciorki z dobrą oliwą z oliwek, pastą sezamową, odrobiną czosnku i świeżej pietruszki
  • falafel – małe, smażone w głębokim oleju kulki z pasty zrobionej z cieciorki, przypraw i ziół
  • tabouleh – orzeźwiająca sałatka z dużej ilości pietruszki z pszenicą bulgur, sokiem z limonki i przyprawami.

Będą też dobre czeskie piwa oraz inne ciekawe napoje :-)

Więcej…

19 stycznia 2013 (sobota), godz. 20:20
Strona wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/214713165331669/
Wstęp wolny