czytaj
Wydarzenia

100nka w Bajkonurze – 2.02

W sobotę, 2 lutego 2013, zapraszamy na koncert intrygującego zespołu 100nka, który po kilku latach przerwy wraca do koncertowania i promuje swą najnowszą płytę, zatytułowaną „Loose Weight”. Poza łódzkim Bajkonurem na swojej trasie zespół odwiedzi m.in. Bielską Zadymkę Jazzową, Warszawę, Sopot, Poznań i Chorzów.

100nka

100nka to trio „gitary z elektrownią, siedemdziesięcioletniego kontrabasu i bębnów z 1956 roku”, poszukujące nowych przestrzeni w muzyce akustycznej i okołojazzowej, bazujące na dobrze osadzonym rytmie, gitarowej elektronice i improwizacji.

Tomasz Leś – gitara
Adam Stodolski – kontrabas
Przemek Borowiecki – perkusja

Debiutancki album „Zimna Płyta” nagrany został w 2004 r, i został ciepło przyjęty przez publiczność. Następny dwupłytowy album „Potrawy strawy + kompot gratis” nagrano odpowiednio w 2005 i 2006 r. To wydawnictwo również przypadło do gustu szerszej publiczności, jak i otrzymało świetne recenzje w prasie.

Kolejny album „Superdesert” (2007) nagrano z udziałem przedstawiciela nowojorskiej awangardy, Herba Robertsona (współpracował m.in. z Timem Berne i Johnem Zornem). Płyta z udziałem tego trębacza okazała się podróżą w najbardziej mroczne i skomplikowane zakątki umysłu 100nki. Płyta jest ciężka, trudna, doceniana jedynie przez nieliczne grono najwytrwalszych słuchaczy.

„Katowickie trio tworzy muzykę rozświetloną kalifornijskim słońcem i przybrudzoną ciemnymi zaułkami Brooklynu i górnośląskich kamienic. Nie każde miasto ma takie trio – parafrazując The Abstinents.”Łukasz Folda, PopUp Music

Loose Weight

W październiku 2012 odbyła się premiera najnowszego albumu zespołu 100nka, zatytułowanego „Lose Weight”. Jest to już czwarta płyta 100nki, jednak pierwsza po tak długiej przerwie. Wszystkie płyty ukazały się nakładem wydawnictwa Not Two, a autorem niezwykłych okładek 100nki jest zawsze i niezmiennie Jarosław Świerczek.

Najnowsza płyta „Lose Weight”, nagrana latem 2012, jak sugeruje już sam tytuł, jest swoistą metamorfozą muzyków, powrotem na dobrą, zdrową drogę życia (i grania). Usłyszymy na niej utwory poukładane, przemyślane i choć niezupełnie zaaranżowane, jednak stanowiące pewnego rodzaju spójne i dojrzałe kompozycje. Płyta podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich to utwory spokojne, lejące, które można określić nadużywanym dziś stwierdzeniem „muzyka drogi”, bez nagłych zmian czy wariactw, do których przyzwyczaiła nas 100nka. Druga część płyty to utwory żywsze , o ciekawej formie. Porywające, motoryczne, czasem transowe, ale bez zbędnej przesady. O najnowszej płycie można śmiało powiedzieć, że jest lżejsza i dojrzalsza, no ale przecież muzycy kazali na nią czekać aż pięć lat.

Więcej…

2 lutego 2013 (sobota), godz. 20:00
Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/588070164543183/
Wstęp: 15 zł

Dyskusja

Możliwość komentowania jest wyłączona.

SALE PRÓB W ŁODZI

BAJKONUR to trzy nowoczesne sale prób i nagrań w Łodzi, stworzone od podstaw z myślą o muzykach. Każda sala prób jest wyposażona w sprzęt, wentylowana i zaadaptowana akustycznie. Zobacz ofertę...

KONTAKT

PIŁSUDSKIEGO 135, 92-318 ŁÓDŹ
facebook.com/bajkonur
e-mail: info@bajkonur.pl
Telefon : 603-091-791

Studio Nagrań SoyuzStudio

Kamil Łazikowski 603 091 791
soyuzstudio@gmail.com
www.soyuzstudio.com

Jak do nas trafić?

Wi-Ma

Jesteśmy częścią strefy działań alternatywnych WI-MA. Więcej o tym miejscu przeczytasz na stronie wi-ma.org.

Jak do nas trafić?

%d blogerów lubi to: