Das Quartet – Mahall/Kądziela/Christiansen/Eldh – 14.02

W czwartek 14 lutego 2013 o godzinie 20:00 w Bajkonurze kolejne jazzowe wydarzenie. Na naszej scenie zaprezentuje się zespól Das Quartet – międzynarodowy projekt muzyczny złożony ze znakomitych muzyków ze Szwecji, Danii, Polski i Niemiec. Na czele kwartetu stoi światowej sławy niemiecki klarnecista basowy Rudi Mahall.

Zespół wykonuje autorski repertuar z pogranicza europejskiego jazzu i muzyki improwizowanej, pełen zaskakujących melodii oraz dynamicznej rytmiki. Koncert kwartetu to niezapomniana dawka muzyki na światowym poziomie. Bezkompromisowa i energetyczna gra kwartetu w tak doborowym składzie nie pozwoli o sobie zapomnieć na długi czas…

Rudi Mahall (DE) – klarnet basowy
Marek Kądziela (PL) – gitara
Kasper Tom Christiansen (DK) – perkusja
Frans Petter ELdh (SE) – kontrabas

Rudi Mahall

Rudi Mahall
Muzyk dobrze znany na europejskiej scenie jazzowej z unikalnego talentu i oryginalnego podejścia do grania nowoczesnego jazzu na klarnecie basowym. Rudi ma bardzo osobiste brzmienie i sposób gry. Jest uważany za jednego z najbardziej interesujących i przełomowych współczesnych klarnecistów basowych na świecie. W ciągu trzech ostatnich dekad fascynował słuchaczy jazzu w składach takich jak Der Rote Bereich, Die Enttäuschung i u boku Aki Takase. Inni jego współpracownicy to m.in. Kenny Wheeler, Jim Black, Lee Konitz i Barry Guy. Występował na całym świecie, w tym na festiwalach: Jazz at the Mulhouse, Moers Jazzfestival, Jazzfest Berlin, także w Norwegii, Kanadzie, Afryce, Portugalii i Nowym Jorku.

Marek Kądziela

Marek Kądziela
Obecnie jeden z czołowych polskich gitarzystów jazzowych, znany ze swojej współpracy ze skandynawską scena muzyczną. Lider licznych projektów: Off Quartet, Hunger Pangs czy International Jazz Quintet. Kądziela to artysta przekraczający granice stylistyk muzycznych, lecz nie stroniący od hardbopowych korzeni jazzu, do czego często nawiązuje w swojej twórczości.

www.marekkadziela.com

Kasper Tom Christiansen

Kasper Rom Christiansen
Perkusista i wybitny kompozytor. Należy do nowej generacji perkusistów jazzowych, który łącząc różne gatunki muzyczne tworzy swój własny, niepowtarzalny styl. Absolwent The Carl Nielsen Academy of Music, od lat mieszka i tworzy w Berlinie. Koncertował w Stanach Zjednoczonych, Danii, Niemczech, brał udział w licznych festiwalach jazzowych: Copenhagen Jazzfestival, Leverkusener Jazztage, Jazz w Ruinach and Jazz nad Odrą. Współpraca z kolejnymi muzykami: Tobias Delius, Håvard Wiik, Tom Arthurs, Axel Dörner, Kasper Tranberg, Philipp Gropper, Alexander Frangenheim, Jan Roder, Henrik Walsdorff, Uffe Steen dała obraz jego wszechstronności i swieżości, jaką wnosi do współczesnego jazzu.

Frans Petter Eldh

Frans Petter Eldh
Jeden z czołowych skandynawskich basistów, mistrz improwizacji, który wprowadza słuchacza w świat magicznego nastroju. Tworzy w Szwecji, Danii i Niemczech. Koncertował w Izraelu, Rosji i Tajlandii. Brał udział w następujących projektach: Django Bates Beloved Bird, Schneweiss und Rosenrot, Sandra Kolstad, Mads La Cour Im Beruf, The World, Sartre´s Croissant. Jego współparca z Django Batesem przy projekcie Beloved Bird dała świetne recenzje i umieściła go w ścisłej czołówce dobrze zapowiadających się współczesnych muzyków jazzowych.

Informacje organizacyjne:

Miejsce: Bajkonur
Czas: 14.02. 2013 (czwartek), godz. 20:00
Bilety:
– 25 zł (normalny)
– 20 zł (studencki)

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/164878220326524/