Sing Sing Penelope – 15.05

W środę 15.05 o godzinie 20:30 zapraszamy na koncert Sing Sing Penelope – formacji wyróżnianej przez polskie i europejskie media oraz zaliczanej obecnie do nowej gwardii polskiego jazzu. Podczas koncertu zaprezentują materiał z najnowszego, szóstego już albumu This  is  the music –  nagrany on został w oktecie z gościnnym udziałem norweskiej gwiazdy jazzowej muzyki elektronicznej Pala Nyhusa – DJ Strangefruit (Nils Petter Molvaer, Bugge Wesseltoft), specjalizującego się w nowatorskiej technice (Live Remix).

DSC_1591

Zespół SSP założony został w 2001 roku w Bydgoszczy przez muzyków grających na stałe w ważnych polskich i europejskich formacjach jazzowych i awangardowych. Na co dzień tworzą oni takie projekty jak: Ecstasy Project, Contemporary Noise Sextet, Dziki Jazz A-kineton, Jachna/Bulh, Cykliści. Artyści koncertowali w całej Europie od Portugalii po Ukrainę, Rosję i od Szkocji, Norwegii po Grecję, występując na najważniejszych festiwalach jazzowych. Występowali także w Indiach, Chinach, Japonii i USA. Przygotowywali muzykę do kliku filmów na Festiwalach Kina Niemego.

Płyty Sing Sing Penelope zyskują świetne recenzje w prasie muzycznej i sytuują stylistycznie bydgoską formację obok takich zespołów jak Pink Freud czy Robotobibok. Styl zespołu można śmiało określić jako nawiązanie do wczesnego okresu jazz-rocka z przełomu lat 60/70, jednak z dużym naciskiem na emocjonalność przekazu, a nie na fajerwerki muzyczne.

Sing Sing Penelope w składzie:

Rafał Gorzycki – perkusja
Wojciech Jachna – trąbka
Aleksander Kamiński – soprano sax
Tomasz Glazik – bass clarinet, tenor sax
Daniel Mackiewicz – Rhodes piano, organy, instr. perkusyjne
Patryk Węcławek – gitara basowa

Informacje organizacyjne

Miejsce: Bajkonur
Czas: 15.05.2013 (środa), godz. 20:30
Bilety: 20 zł
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/360583217387008/