Yedo Gibson Trio – 24.11

W niedzielny wieczór 24.11 o godz. 20.00 zapraszamy na koncert muzyki improwizowanej formacji Yedo Gibson Trio w składzie: Yedo Gibson, Vasco Trilla, Mikael Szafirowski. 

Yedo Gibson

Muzyk z Sao Paulo grający na instrumentach dętych drewnianych. Po wielu latach grania muzyki brazylijskiej zajął się swobodną improwizacją. Początkiem jego nowej drogi było współtworzenie zespołów: Abaetetuba i Contra Mao. W poszukiwaniu kolejnych doświadczeń w dziedzinie improwizacji opuścił Brazylię. Zakotwiczył w Amsterdamie oraz Londynie, gdzie rozwijał swój muzyczny język występując m.in. z Veyranem Westonem, Johnem Edwardsem, Stevem Noblem, Markiem Sandersem, Lolem Coxhillem, Evanem Parkerem, Hanem Benninkiem, oraz twórcami London Improvisers Orchestra. W Holandii w 2006 roku stworzył istniejący do dziś zespół Royal Imrovisers Orchestra, w którego skład wchodzi dwudziestu improwizatorów z całego świata.

http://yedogibson.com/

Yedo Gibson2

Vasco Trilla

Perkusista i improwizator z Barcelony. Zaczął grę na perkusji w wieku dziewiętnastu lat. Początkowo skupiał się na progresywnym rocku i metalu, później zainteresował się muzyką indyjską, afrykańską, jazzem i swobodną improwizacją. Tworzył muzykę różnych gatunków, od popu przez jazz po death metal. Obecnie wykorzystuje niekonwencjonalne techniki gry na perkusji, będąc zaangażowany w scenę free-improv. Koncertuje wraz z różnymi projektami na terenie całej Europy. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia albumów, które zostały wydane między innymi przez wytwórnie: Cuneiform, Altrock, Discordian. Do projektów z jego udziału zaliczają się: Planeta Imaginario, October Equus, Filthy Habits Ensemble, Kaulakau, Sin Anestesia, Reptilian Mambo, Outerzone, Michal Dymny-Vasco Trilla Duo, Liba’s Traum Quartet, Ontalva-Trilla Duo, Alfonsina y el Mal.

http://vascotrilla.com/

Vasco Trilla 2

Mikael Szafirowski

Gitarzysta grający również na cavaquinho. Urodzony w Helsinkach w polsko-fińskiej rodzinie, obecnie rezyduje w Amsterdamie oraz Kolonii. Skupia swój wysiłek twórczy na rozszerzaniu środków wyrazu instrumentów strunowych przez wykorzystanie szerokiego wachlarza niekonwencjonalnych technik. Interesuje go odkrywanie nowych struktur kompozycyjnych i brzmień. Zjadł zęby na studiowaniu jazzu w Helsińskim Konserwatorium, a następnie Królewskim Konserwatorium w Hadze. Szło mu dobrze, lecz poszukiwania innej ekspresji skłoniły go do porzucenia tego gatunku i zajęcia się współczesną muzyką poważną. Obecnie jego twórczość oscyluje wokół noise`u, free-improv, muzyki współczesnej oraz mieszanki muzyki popularnej z muzyką świata. Wśród jego inspiratorów znajdują się Iannis Xenakis, Morton Feldman, Edgar Varese oraz Sonic Youth, Otomo Yoshide, Sonny Sharrock i Capitain Beefheart.

http://janmikaelszafirowski.wordpress.com/

Jan Mikael Szafirowski 2

Informacje organizacyjne:

Miejsce: Bajkonur
Czas: 24.11.2013 (niedziela), godz. 20:00
Bilety: 15 zł
Wydarzenie: