czytaj
Wydarzenia

Screaming Ear – 28.11

W czwartkowy wieczór 28.11 na naszej scenie wystąpi Screaming Ear w składzie: Mikołaj Trzaska (saksofony, klarnet basowy), Steve Swell (puzon) oraz Tim Daisy (perkusja). Muzyka tego osobliwego zespołu to nic innego jak kontynuacja tradycji improwizowanego jazzu, poszerzona o świeże spojrzenie muzyków pochodzących z różnych stron świata.

Mikołaj Trzaska – saksofonista, klarnecista. Wraz z Tymonem Tymańskim oraz grupą kilku innych wolnych od wszelkiego doktrynerstwa muzyków, zmienili oblicze polskiej muzyki jazzowej. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu – legendarnej Miłości oraz liderem równie kreatywnego Łoskotu. Akompaniował poetom – Świetlickiemu i Andruchowyczowi. Skomponował muzykę do filmów Kuracja, Dom Zły i Róża. Współpracuje z tuzami światowej improwizacji, m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Peterem Friisem Nielsenem, Clementine Gasser, Petem Ole Jorgensenem, Michaelem Zerangiem, Franzem Houtzingerem, Jayem Rosenem, Domikiem Duvalem, Markiem Sandersem. Nagrał około czterdziestu płyt.

Steve Swell (USA) – puzonista i kompozytor, nagrywał i koncertował z wieloma z najlepszych muzyków jazzowych; począwszy od przedstawicieli mainstreamu Lionela Hamptona i Buddy Richa, aż po czołowych przedstawicieli awangardy, takich jak Anthony Braxton czy Jameel Moondoc.

Tim Daisy (USA) – perkusista, kompozytor i aranżer. Koncertuje i nagrywa z wieloma słynnymi muzykami. współpracuje z Kenem Vandermakiem, Davem Rempisem oraz legendarnym saksofonistą Fredem Andersonem.

Informacje organizacyjne:

Miejsce: Bajkonur
Czas: 28.11.2013 (czwartek), godz. 20:30
Bilety: 25 zł
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/246925298795596/

Dyskusja

Możliwość komentowania jest wyłączona.

SALE PRÓB W ŁODZI

BAJKONUR to trzy nowoczesne sale prób i nagrań w Łodzi, stworzone od podstaw z myślą o muzykach. Każda sala prób jest wyposażona w sprzęt, wentylowana i zaadaptowana akustycznie. Zobacz ofertę...

KONTAKT

PIŁSUDSKIEGO 135, 92-318 ŁÓDŹ
facebook.com/bajkonur
e-mail: info@bajkonur.pl
Telefon : 603-091-791

Studio Nagrań SoyuzStudio

Kamil Łazikowski 603 091 791
soyuzstudio@gmail.com
www.soyuzstudio.com

Jak do nas trafić?

Wi-Ma

Jesteśmy częścią strefy działań alternatywnych WI-MA. Więcej o tym miejscu przeczytasz na stronie wi-ma.org.

Jak do nas trafić?

%d blogerów lubi to: