czytaj
Wydarzenia

Hyperactive Kid – 5.12

5 grudnia o 20:00 zapraszamy do Bajkonuru na koncert trio Hyperactive Kid – jednego z najciekawszych zjawisk berlińskiej awangardy jazzowej.
Hyperactive Kid - fot. Natalie van Sasse van Ysselt
HYPERACTIVE KID to zespół złożony z trzech muzyków żyjących obecnie w Berlinie. Spotkali się w 2003 i od tego czasu rozwijają swoje pomysły muzyczne. Co najistotniejsze, koncentrują się na wspólnym poszukiwaniu brzmienia pulsującego życia – ich współgranie przywodzi na myśl energię i nieprzerwany strumień pomysłów nadpobudliwego dziecka. Trzech muzyków – jeden artystyczny byt. Każdy jest wszystkim, a wszyscy razem tworzą Hyperactive Kid.

Niekonwencjonalność tego trio bierze się po części z oryginalnego składu – brak kontrabasu pozwala saksofonowi, gitarze i perskusji wypuszczać się w nieznane muzyczne terytoria. Od dziesięciu lat zespół dokonuje fuzji różnych stylów muzycznych – łączy jazz z rockiem, hip-hopem, improwizacją free, drum & bass oraz muzyką współczesną.

Koncertowali w całej Europie od Francji po Chorwację i w Ameryce Południowej. Związani z prestiżową wytwórnią Jazzwerkstatt, wydającą płyty takich osobistości jak Peter Brotzmann, Rudi Mahall, Lee Konitz i Max Roach. Ostatnia płyta Hyperactive Kid, zatytułowana „Mit Dir Sind Wir 4” ukazała się nakładem Jazzwerkstatt w 2010.

„Hyperactive Kid to czarny koń w stajni Jazzwerkstatt! Łatwo powiedzieć dlaczego: trzech młodych, przystojnych i dynamicznych muzyków w zespole o intrygującym wizerunku. Ronny Graupe na 7-strunowej gitarze, ze swoją rockowo zainspirowaną, poteżną, uzbrojoną w technikę postawą sceniczną przywodzi mi na myśl nie innego muzycznego ojca chrzestnego jak Jimmy Page, chociaż Ronny nie gra tak długich solówek. Ale wygląda na to, że mógłby w każdym momencie, gdyby tylko chciał. Zbawienna jest też możliwość odkrycia giarzysty, który nie brzmi jak kolejna kopia Dereka Baileya. Perkusista Christian Lillinger to najprawdopodobniej wschodząca gwiazda.” — Tony Medici, freejazzblog.org

Ronny Graupe – gitara
Philipp Gropper – saksofon tenorowy
Christian Lillinger – perkusja

http://www.hyperactivekid.de

Informacje organizacyjne

Miejsce: Bajkonur
Czas: 05.12.2013 (czwartek), godz. 20:00
Bilety: 25 zł
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/422976547803247/

Dyskusja

Możliwość komentowania jest wyłączona.

SALE PRÓB W ŁODZI

BAJKONUR to trzy nowoczesne sale prób i nagrań w Łodzi, stworzone od podstaw z myślą o muzykach. Każda sala prób jest wyposażona w sprzęt, wentylowana i zaadaptowana akustycznie. Zobacz ofertę...

KONTAKT

PIŁSUDSKIEGO 135, 92-318 ŁÓDŹ
facebook.com/bajkonur
e-mail: info@bajkonur.pl
Telefon : 603-091-791

Studio Nagrań SoyuzStudio

Kamil Łazikowski 603 091 791
soyuzstudio@gmail.com
www.soyuzstudio.com

Jak do nas trafić?

Wi-Ma

Jesteśmy częścią strefy działań alternatywnych WI-MA. Więcej o tym miejscu przeczytasz na stronie wi-ma.org.

Jak do nas trafić?