GEETA / LIL IRONIES 09.05.

W piątek 09.05 na naszej scenie zaprezentuje się kanadyjska artystka o pseudonimie Geeta, a supportować jej będzie Lil Ironies.  Zapowiada się wieczór elektro-szamańskich rytuałów. 

getta

GEETA

Wokalistka, producentka i poetka z Montrealu. Mówi o dźwiękach, które tworzy, że są prawdziwe, delikatne i surowe. Inspiruje się wolnością, szaleństwem, ludźmi, sztuką i życiem. Performerka występuje na różnego rodzaju scenach – od klubów, poprzez teatry, pokazy mody, aż po duże festiwale. Jej występy to mocne, transowe show łączące elektronikę, z graniem na żywo, oraz surrealistyczną poezję z ekspresyjnym i melancholijnym śpiewem. Geeta – wokalistka o imponujących możliwościach – wykorzystuje głos jako dodatkowy instrument, tworząc z pomocą analogowych efektów kolory, tekstury, oraz odrealnione pejzaże dźwiękowe.

Artystka współpracowała z wieloma twórcami z dziedzin muzyki, filmu oraz video. Występowała na wielu festiwalach, m.in. Glastonbury Festival, New Cinema Festival, Fringe Pop Festival i wielu innych, otrzymała grant na produkcję muzyki teatralnej od Quebec Council of Arts, w 2013 r. była zaproszona do współpracy muzyczno-producenckiej do Erywania przez Armenia Arts and Cultural Sudies Laboratory. W Montrealu współpracuje z chórem Art and Muse.

 Lil Ironies.

Debiutująca niedawno grupa jest w trakcie promowania albumu, który doczekał się już pozytywnych recenzji m.in. w KMagu i T-mobile-music.pl. Żywe wykonania “Małych Ironii” mogą okazać się doskonałym wprowadzeniem do seta Geety. Wolne tempa i tzw “brudny minimalizm” – czyli granie oparte na bardzo oszczędnym wykorzystaniu bogatego instrumentarium zespołu – perkusja, kontrabas, elektronika, syntezatory i gitara, z Kintą na tzw. “froncie” – czasem melancholijną, czasem wściekłą, a czasem szaloną niczym w demonicznej burlesce.

lilZespół Lil Ironies istnieje od dwóch lat – w trakcie pracy nad debiutanckim materiałem zostali zaproszeni na festiwale – NowoBrzmienia we Wrocławiu, Re:Wizje, Uruchomucho w Warszawie oraz Warsaw Music Week, dotarli również do finału konkursu „Zrób Głośniej” T-mobile-music. Nową płytę wydali własnym sumptem z pomocą fanów, którzy wzięli udział w akcji crowdfundingowej kupując płyty, koszulki i… koncerty zespołu w tzw preorderze.

Informacje organizacyjne:

Miejsce: Bajkonur
Czas: 09.05.2014 (piątek), godz. 20:00
Bilety: 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/720533221332661/