Koncert Tres Botellas de la Leche – 25 kwietnia

W sobotę 25 kwietnia o 20:30 w sali koncertowej Bajkonura rozpocznie się tegoroczna trasa koncertowa Tres Botellas de la Leche pod tytułem „Nienormalne Granie”, której patronuje Fabryka Zespołów. Wstęp na koncert jest bezpłatny, a jako support wystąpi hard rockowa ekipa Dead Richard.
Tres Botellas de la Leche
Łódzki zespół Tres Botellas de la Leche (tłum: Trzy Butelki Mleka) powstał w 2005 roku jako niezobowiązująca forma spędzania czasu wolnego dla czwórki znajomych – Łodzian. Dla żartu wybrali sobie nazwę w egzotycznym języku „bo zespół musi mieć nazwę” i zaczęli maltretować po godzinach swoje instrumenty. Mimo, że nie planowali wychodzić z „garażu”, w 2008 roku odbył się ich pierwszy koncert przed publicznością i machina ruszyła. Przez następne lata „Butelki” zagrały kilkadziesiąt koncertów, w tym występy z lokalnymi i ogólnopolskimi gwiazdami (np. Negatyw) ale też zaliczyły kilka dłuższych przerw w scenicznej działalności. Dziś jednak mają nowy skład, znów grają, wydały właśnie nową EPkę, i zaczynają tournee, które zakończy późną jesienią koncert z okazji 10-tych urodzin zespołu.

TBDLL EP Cover

Obecnie „Butelki” to siedem osób. Prawie klasyczny, rockowy skład (dwie gitary, bas, męski wokal, bębny) uzupełniają dwa kobiece głosy. W tym nowym składzie Butelki wydały pod koniec marca 2015 EP-kę „No Es Pais Para Normales”, co w wolnym tłumaczniu znaczy „To Nie Jest Kraj Dla Normalnych Ludzi”. Tytuł nie jest przypadkowy – w zasadzie każdy z kawałków w jakiś sposób nawiązuje do tytułowej tezy. Album można znaleźć w sieci na YouTube (http://tnij.org/neppn), a także w Spotify, Deezer, czy iTunes. Warto też wpadać na koncerty TBDLL – można nań złapać EPkę w postaci tradycyjnej płyty CD :)

Tres Botellas de la Leche – zwane potocznie Butelkami. Całkowicie łódzkie. Ze swoją niezmiennie egzotyczną nazwą, śpiewają jednak po polsku (no chyba, że cover). Łączą energetycznego, melodyjnego hard rocka z elementami rock’n’rollowej przekory charakteryzującej polską scenę gitarową lat 80-tych, czy wpływami popu, punka, blues-rocka i elementami progresywnymi. Ponoć wpisują się w klimat Kabanosa czy Pidżamy Porno. To nie może być normalne granie ;-)

Przyjdźcie, sprawdźcie sami… ZAPRASZAMY!

Więcej…