Ludzie

BAJKONUR jest projektem grupy pasjonatów muzyki, działających pod skrzydłem łódzkiej Fundacji Brandsa:

Artur Urbański – z wykształcenia architekt, absolwent Politechniki Łódzkiej. Współzałożyciel  firmy informatycznej AMG.net. Wykładowca Łódzkiej Szkoły filmowej na kierunku Organizacja Produkcji Mediów Cyfrowych. Przewodniczący Rady Nadzorczej Fundacji Brandsa. Bierze czynny udział we wszystkich projektach kulturalnych Fundacji (Teatr Szwalnia, Jazztime, Bajkonur). Prywatnie pasjonat muzyki (gra na gitarze basowej), fotografii (laureat konkursu polskiej fotografi prasowej, autor wielu wystaw i albumu „Łódź, miasto w środku Europy”), a także miłośnik wypraw, podróży i przygód.

Paweł Olszewski – absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Współzałożyciel łódzkiej firmy AMG.net, w której zarządzał ponad 150-osobowym zespołem IT. Student Jazzschule Berlin, gitarzysta w zespole Izy Lach. Fundator i Prezes Fundacji Boudewijna Brandsa w Łodzi, zajmującej się wspieraniem rozwoju kultury i pomocą społeczną. Współzałożyciel projektu Jazztime, integrującego łódzką scenę jazzową, oraz projektu Bajkonur. Obecnie poświęca się realizacji projektów muzycznych w Łodzi oraz działalności Fundacji.

Kamil Łazikowski – kompozytor, muzyk, producent muzyczny, autor dźwięku do filmów, reklam i gier. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w szkole podstawowej, współtworząc pierwszy zespół rockowy Archeon, który aktywnie koncertował i zdobył wierną publiczność. Kolejnym etapem w karierze była praca w Studenckim Radiu „Żak”, w którym przez 5 lat współprowadził autorską audycję o alternatywnej muzyce elektronicznej „Sonda”, był realizatorem dźwięku i organizował koncerty, spotkania i imprezy, aktywnie wspierające i promujące rodzące się wówczas nowe odłamy alternatywnej muzyki elektronicznej. „Sonda” organizowała m.in. alternatywny festiwal z okazji 45-lecia radia Żak w klubie Forum Fabricum oraz wspierała wydawanie płyt z łódzką muzyką alternatywną „E Pluribus Unum”. W 2001r. jako klawiszowiec i gitarzysta dołączył do nowo powstałej łódzkiej formacji Cool Kids Of Death. Kamil jest także uznanym twórcą efektów dźwiękowych i sound designu do flmów, multimediów i spotów reklamowych. Współpracował przy wielu projektach, realizowanych m.in. dla prestiżowego studia flmowego „The Mill” w Londynie. Laureat nagrody Oxford International Film Festiwal 2007 w kategorii „Best Orginal Score” za muzykę i dźwięk do flmu „Agnieszka” Martina Gauvreau. Stworzył muzykę i efekty dźwiękowe do flmu promującego nowo powstałe popularne Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dziś rozwija swoje działania jako producent muzyczny i realizator. Aktywnie działa jako DJ i remikser znany jako Methadone.

Tomasz Wolski – właściciel restauracji Ciągoty i Tęsknoty, działającej w Łodzi od 10 lat, wyróżnionej w plebiscytach Newsweeka, Gazety Wyborczej i GPO. Poza działalnością gastronomiczną, Tomasz organizuje koncerty i wystawy prac plastycznych i fotografcznych. W swym dorobku organizatorskim ma kilkadziesiąt koncertów muzyki jazzowej i improwizowanej – na scenie CiT zagrali m.in.: Piotr Baron, Jacek Delong, Paweł Serafński, Maciej Tubis, Kuba Raczyński, grupa młodych muzyków związanych ze środowiskiem Akademii Muzycznej w Aarhus (DANIA) i Berlina oraz muzyków zespołu L.Stadt.

Marek Kądziela – gitarzysta jazzowy, kompozytor, muzyk. Absolwent The Carl Nielsen Academy of Music Odense w Danii. Zwycięzca licznych konkursów, m.in. Nocy Blusowej w Rawie Mazowieckiej w 2000, mistrzowskiego konkursu gitarzystów jazzowych Guitar City w 2007. Uhonorowany nagrodą dla największej osobowości muzycznej konkursu „Bielska Zadymka Jazzowa”, a także jako student The Carl Nielsen Academy of Music szwajcarsko-duńskim stypendium „Foundation Idella”. Współzałożyciel, jak również kompozytor muzyki zespołów m.in. takich, jak „International Jazz Quintet”, „Off-Quar-Tet”, „Hunger Pangs” oraz „Kran”. Muzyk aktywnie działający i współpracujący ze środowiskiem duńskim, niemieckim, czeskim oraz polskim, o czym świadczą liczne i długie trasy koncertowe. Pedagog z wieloletnim doświadczeniem, założyciel i główny profesor w szkole muzycznej w Bajkonurze.

Wolontariat

Jeśli uważasz że Bajkonur to ciekawe przedsięwzięcie, którego brakowało Łodzi, jeśli interesuje Cię to, co chcemy robić, mieszkasz w Łodzi lub okolicach i masz wolny czas i dużo energii, możesz wziąć udział w naszym projekcie jako wolontariusz – zarówno teraz, w trakcie remontu, jak i później, w codziennym funkcjonowaniu naszych czterech tematów (sale do prób, studio, kawiarnia i scena). Wyślij swoje CV i wyjaśnienia na adres info@bajkonur.pl.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

SALE PRÓB W ŁODZI

BAJKONUR to trzy nowoczesne sale prób i nagrań w Łodzi, stworzone od podstaw z myślą o muzykach. Każda sala prób jest wyposażona w sprzęt, wentylowana i zaadaptowana akustycznie. Zobacz ofertę...

KONTAKT

PIŁSUDSKIEGO 135, 92-318 ŁÓDŹ
facebook.com/bajkonur
e-mail: info@bajkonur.pl
Telefon : 603-091-791

Studio Nagrań SoyuzStudio

Kamil Łazikowski 603 091 791
soyuzstudio@gmail.com
www.soyuzstudio.com

Jak do nas trafić?

Wi-Ma

Jesteśmy częścią strefy działań alternatywnych WI-MA. Więcej o tym miejscu przeczytasz na stronie wi-ma.org.

Jak do nas trafić?

%d blogerów lubi to: