Booking

Bajkonur to nie tylko sale prób i studio nagrań, ale również otwarta scena alternatywna, na której wystąpili m.in. Ścianka, Świetliki, Tubis Trio, Sean Noonan, kIRk, Napszykłat, Iza Lach, Miąższ i wielu innych. Chcemy prezentować i promować ciekawe projekty muzyczne i audiowizualne.

Chcesz wystąpić w Bajkonurze? Przeczytaj poniższy tekst!

Bajkonur jest prowadzony przez fundację non – profit i nie jest nastawiony na zyski ani z imprez muzycznych ani z serwowanych napojów lub posiłków. Bajkonur jest miejscem muzyki gdzie na co dzień zespoły grają próby, muzycy doskonalą się w szkole muzycznej, twórcy nagrywają materiał muzyczny. W Bajkonurze organizujemy również koncerty muzyki którą uważamy za wartościową i ciekawą abstrahując od jej komercyjnego potencjału. W ciągu ostatnich dwóch lat grali na naszej fabrycznej scenie m.in Mikołaj Trzaska, Scianka, Świetliki, Les Rhinoceros, Rudi Mahal, Josh Abrams, Contemporery Noise Sextet, Ścianka, Sean Noonan, kIRk, Napszykłat, Iza Lach, Miąższ.

Zgłoszenie

Wyślij maila z kompletem informacji na adres info@bajkonur.plChoć dostajemy wiele zgłoszeń, przeglądamy i przesłuchujemy wszystkie. Następnie kontaktujemy się (czasami po kilku dniach, a czasami po paru tygodniach) z tymi wykonawcami, których chętnie widzielibyśmy na naszej scenie. Do zgłoszenia należy załączyć opis zespołu/projektu (bio), zdjęcia przeznaczone do publikacji w mediach, próbki muzyki, rider techniczny, filmy z występów na żywo na YouTube, odnośniki do profilu na Facebooku, Myspace, Bandcamp, Soundcloud, itd. – wszystko to, co pozwoli nam się zapoznać z Waszą działalnością i zaplanować koncert.

Wynagrodzenie

Gramy za bilety. 100% przychodu z biletów jest przekazywane dla zespołu. Wszyscy za wyjątkiem obsługi baru i nagłośnienia kupują bilety. Nie prowadzimy żadnych list darmowych wejść. Bajkonur nie gwarantuje zespołom zainteresowania publiczności – dołożymy wszelkich starań aby koncert został wypromowany i aby frekwencja była jak najwyższa niemniej wykonawca również powinien intensywnie promować własne wydarzenie.

Promocja

Promujemy wydarzenia na naszym profilu na Facebooku, w newsletterze i lokalnych mediach, niekiedy drukujemy plakaty, ale uwaga! To nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności :-) W Waszym najlepiej pojętym interesie jest samodzielne promowanie wydarzenia i przyciąganie fanów i znajomych. Nie wystarczą same kliknięcia na Facebooku, czasami ludzi trzeba po prostu ze sobą przyprowadzić :-) Wszelkie niestandardowe pomysły promocyjne również mile widziane. Nie ma nic lepszego niż granie do pełnej sali, zatem postarajmy się wspólnie, bo atrakcji w mieście nie brakuje!

Rozstawianie się i próba akustyczna

Przygotowania zaczynamy zazwyczaj o 17:00. Mamy dużą i wygodną windę towarową – aby z niej skorzystać, skontaktuj się z obsługą Bajkonura. Przed każdym koncertem odbywa się próba akustyczna – dbamy o to, aby każdy projekt zabrzmiał jak najlepiej.

Rozkład jazdy

Goście wchodzą od godz. 20:00, koncert zaczyna się o 21:00. Nie mamy żadnych ograniczeń czasowych ani okolicznościowych (można grać ile wlezie, dopóki ktoś chce słuchać).

Backstage

Do dyspozycji występujących muzyków oddajemy zamykaną salę z wejściem zaraz obok sceny. Każdy członek zespołu otrzymuje jeden darmowy napój z baru, kolejne może kupić za 50% ceny.

Wyposażenie (backline)

  • Nagłośnienie aktywne: HK Audio Elias PX 1600W – dwie kolumny basowe i dwie szerokopasmowe
  • Miksery: Mackie SR24, Soundcraft EFX 8
  • Odsłuchy: 2x HK Audio D.A.R.T
  • Perkusja: Gretsch Black Hawk (warto przynieść swoją stopę i werbel), mamy dywanik! :-)
  • Talerze: Zildjan ZBT (warto przynieść swoje)
  • Wzmacniacze gitarowe: VOX AC15 C1, Marshall MG101CFX 100W, Hughes&Kettner Attax 100
  • Wzmacniacze basowe: Fender Rumble 100, EBS Reidmar
  • Wzmacniacze klawiszowe: Roland KC-350
  • Keyboard: Roland RD-170, Fender Rhodes (do uzgodnienia)
  • Mikrofony: Shure, Sennheiser

Mamy też oświetlenie i okablowanie oraz możliwość nagrywania koncertów – realizuje je studio Soyuz (trzeba się wcześniej umówić).

Na miejscu mamy do kupienia nowe struny do gitar i baterie 9V do efektów.