Sale prób

—-ZAMKNIETE DO ODWOŁANIA—-

Bajkonur w Łodzi to sale prób, studio nagrań, scena, kawiarnia i miejsce spotkań – niezależny inkubator muzyczny, unikalna przestrzeń przygotowana od podstaw z myślą o artystach – zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących. Bajkonur w nowatorski sposób łączy na 300m² funkcje rzadko występujące razem. Jesteśmy organizacją non-profit – dochody z wynajmu sal przeznaczamy na działalność kulturalną, edukacyjną i rozwój. 

Nowe sale prób w Łodzi

Dysponujemy trzema specjalizowanymi salami prób w Łodzi, wybudowanymi specjalnie w tym celu we wnętrzu fabrycznej hali. Podwójna konstrukcja ścian dźwiękochłonnych pozwala grać równoczesne próby w sąsiadujących ze sobą pomieszczeniach. Każda sala prób ma specjalną posadzkę tłumiącą wibrację i niskie dźwięki, panele akustyczne na sufitach oraz kotary likwidujące niepotrzebne odbicia. Pomieszczenia nie są jednak nadmiernie wygłuszone – mają naturalny pogłos, dający komfortowe brzmienie. Zadbaliśmy również o wygodę pracy – sale są wyposażone w wentylację, można więc pracować intensywniej i wydajniej.

Dwie sale posiadają przyłącza kablowe do reżyserki – możliwe jest rejestrowanie prób i realizacja nagrań. Między salą A a reżyserką mamy duże, dźwiękoszczelne okno studyjne.

Sala A

Sala o powierzchni 30m², wentylowana, wygłuszona. Najbardziej uniwersalna i najlepsza sala prób w Bajkonurze, przygotowana z myślą o wymagających zespołach oraz zastosowaniach studyjnych.

  • Połączenie ze studiem – 24 symetryczne kanały (możliwość wielośladowego nagrywania)
  • Nagłośnienie aktywne HK Elias PX 1600W
  • Mikser MACKIE SR24 24 kanały
  • 3 mikrofony Shure
  • Perkusja: Gretsch Black Hawk
  • Talerze: Zildjan ZBT
  • Do dyspozycji piece gitarowe i basowe.

Sala B

Sala o powierzchni 20m², wentylowana, wygłuszona. Optymalna proporcja funkcjonalności i ceny.

  • Obecnie sala dla rezydentów Bajkonura oraz na ćwiczenie indywidualne. Szczeg. telefonicznie.

Sala C

Sala o powierzchni 18m², wentylowana, wygłuszona. Solidna sala z ceną nie do pobicia.

  • Obecnie sala dla rezydentów Bajkonura oraz na ćwiczenie indywidualne. Szczeg tel.

Scena i sala klubowa

Bajkonur to również scena i przyjazne miejsce dla wykonawców i publiczności. W tej przestrzeni organizujemy koncerty, performance, wernisaże, wystawy, zajęcia, warsztaty i inne wydarzenia.

Na naszej scenie zagościli m.in. Świetliki, Ścianka, Iza Lach, Napszykłat, kIRk, Sean Noonan i wielu innych artystów. Specjalizujemy się w alternatywnej sztuce audio-wizualnej i jesteśmy przystanią dla ciekawych projektów artystycznych.

Bufet

W bufecie na miejscu znajdziecie zimne napoje, piwo, kawę/herbatę i drobne przekąski w przystępnych cenach.

Posiadamy wyposażone zaplecze, pozwalające na organizację warsztatów kulinarych i innych wydarzeń, wymagających sprzętu kuchenngo.

Na miejscu jest też darmowy internet (wifi).

Wynajem przestrzeni

Jesteśmy otwarci na współpracę przy ciekawych inicjatywach. W przestrzeni Bajkonura kręcono filmy (m.in. Izy Lach ze Snoop Doggiem), teledyski, reklamy społeczne. Organizowano warsztaty, spotkania i szkolenia. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

Plan sytuacyjny