Marek Kądziela

Marek Kądziela

Autor programu, główny wykładowca i nauczyciel gry na gitarze w Szkole Muczycznej Marka Kądzieli

Marek KądzielaGitarzysta, kompozytor, mieszkający obecnie w Łodzi, absolwent The Carl Nielsen Academy of Music Odense (Dania). Zwycięzca konkursu „Noce Bluesowe” w Rawie Maz. w 2000 r. (jury w składzie W. Karolak, Stan Skibi, L. Cichoński). Laureat pierwszego miejsca w konkursie mistrzowskim gitarzystów jazzowych Guitar City 2007, oraz wyróżnienia na konkursie „Jazz nad Odrą 2008”.

W roku 2009 został uhonorowany nagrodą dla największej osobowości muzycznej konkursu ”Bielska Zadymka Jazzowa”. Za osiągnięcia muzyczne, jako student The Carl Nielsen Academy of Music został uhonorowany szwajcarsko-duńskim stypendium „Fundation Idella”.

Jest współzałożycielem jak również kompozytorem muzyki min. zespołów takich jak International Jazz Quintet, Off-Quar-Tet, Hunger Pangs oraz Kran, z którym w marcu 2009 nakładem duńskiej wytwórni Getway Records wydał swoją pierwszą płytę. Obecnie współpracuje z wybitnym polskim saksofonistą Maciejem Obarą (Tomasz Stanko Quintet).

Wyróżnia się charakterystycznym brzmieniem oraz biegłością. Stawia nacisk na własny styl i osobowość, które dają się rozpoznać w jego grze i kompozycjach. Jest muzykiem aktywnie działającym i współpracującym ze środowiskiem duńskim, niemieckim, czeskim oraz polskim, o czym świadczą liczne i długie trasy koncertowe w wielu składach. O szerokiej działalności muzycznej artysty można było dowiedzieć się z fachowej prasy muzycznej, np. „Magazyn Gitarzysta” i miesięcznik „JazzForum” oraz podczas wielu audycji radiowych jak np. „3 Kwadranse Jazzu” Jana Ptaszyna Wróblewskiego, któremu muzyka Marka przypadła do gustu.

Marek Kądziela posiada również dziewięcioletnią praktykę pedagogiczną w Polsce i Danii. Program Konserwatorium im. Carla Nielsena obejmuje także gruntowne przygotowanie pedagogiczne do pracy w szkole. Marek prowadził tam zajęcia wyrównawcze dla studentów gitary, obejmujące zagadnienia z dziedziny teorii i improwizacji jazzowej. Obok swojej działalności koncertowej, zajmował się nauczaniem gitary jazzowej, rockowej i klasycznej oraz prowadzeniem zespołów muzycznych w szkołach takich jak: Oure Højskole, Pårup Aften Skole, FOF Musik Skole, Rytmisk Musik Skole Odense, Nyborg Musik Skole, Blegstegård Musik Skole. Prowadził też wielokrotnie warsztaty jazzowe w Polsce (Warsztaty Jazzowe „Na Zamku” w Nidzicy, a także w Krakowie, Łodzi i Wrocławiu) oraz zagranicą – na Litwie, Ukrainie i w Danii.

Więcej informacji

Oficjalna strona Marka Kądzieli…

Możliwość komentowania jest wyłączona.

SALE PRÓB W ŁODZI

BAJKONUR to trzy nowoczesne sale prób i nagrań w Łodzi, stworzone od podstaw z myślą o muzykach. Każda sala prób jest wyposażona w sprzęt, wentylowana i zaadaptowana akustycznie. Zobacz ofertę...

KONTAKT

PIŁSUDSKIEGO 135, 92-318 ŁÓDŹ
facebook.com/bajkonur
e-mail: info@bajkonur.pl
Telefon : 603-091-791

Studio Nagrań SoyuzStudio

Kamil Łazikowski 603 091 791
soyuzstudio@gmail.com
www.soyuzstudio.com

Jak do nas trafić?

Wi-Ma

Jesteśmy częścią strefy działań alternatywnych WI-MA. Więcej o tym miejscu przeczytasz na stronie wi-ma.org.

Jak do nas trafić?