Marta Wilk

Marta Wilk

Nauczycielka śpiewu (emisji głosu) w Szkole Muzycznej Marka Kądzieli

Marta Wilk jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie otrzymała gruntowne przygotowanie także jako pedagog w dziedzinie szeroko rozumianej wokalistyki.

Jej wiedza poparta jest także doświadczeniem zarówno estradowym jak i scenicznym, zdobytym w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, który specjalizuje się nowoczesnych w produkcjach musicalowych.

Jako pedagog pracuje od 2000 roku, prowadząc wielu młodych ludzi do profesjonalnego śpiewania. Współpracuje ponadto z młodzieżą przygotowującą się do egzaminów do szkół teatralnych pod kątem wokalnym.

Emisja głosu

Śpiew jest najbardziej bezpośrednim i emocjonalnym sposobem wyrażenia siebie. Najbardziej instynktownym, najbardziej podświadomym i magnetyzującym. Jednak pod naporem rzeczywistości i swoich własnych zahamowań tracimy zdolność prostego, otwartego przekazu opartego na tym naturalnym instrumencie. Potrzebujemy wtedy klucza do otwarcia naszego głosu. Tym kluczem może być profesjonalny trening – nauka emisji głosu z Martą Wilk, doświadczoną wokalistką i nauczycielką.

Żyjemy w czasach spektakli telewizyjnych i wszechobecnego festiwalu piosenki. Czym byłyby nasze ulubione zespoły bez wokalistów? Wszyscy chcemy śpiewać, uważamy że umiemy (bo śpiewać każdy może) i marzymy o karierze wokalnej. I nie ma w tym nic złego – któż nie chciałby hipnotyzować głosem, opowiadać śpiewem czyjegoś życia (cytując znaną piosenkę)? Wiadomo – każdy.

Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że nad głosem – jak nad dowolnym innym instrumentem – można, a nawet trzeba pracować w sposób metodyczny, aby wydobyć z niego ten subtelny składnik, trwale przykuwający uwagę słuchaczy i wyróżniający nas na tle innych. Praca nad emisją głosu może diametralnie zmienić siłę i autentyczność przekazu wokalnego.

Emisja głosu to przedmiot nie tylko dla wokalistów – uczą się go obowiązkowo aktorzy, prezenterzy i wszyscy zawodowo operujący głosem. Nieobowiązkowo, ale za to z równie dobrym skutkiem, emisji głosu może uczyć się każdy, kto odczuwa potrzebę prawdziwego wyrażania siebie i swoich uczuć. Nauka emisji głosu może być nie tylko przydatnym elementem rozwoju umiejętności wokalnych, ale także sposobem na odnajdywanie samego siebie, docieranie do swego prawdziwego głosu, przełamywanie zahamowań (nie tylko wokalnych). Może być sposobem na spełnienie, choć po części, swoich marzeń.

Indywidualne zajęcia wokalne z Martą Wilk w Bajkonurze to praca nad:

  • udźwięcznieniem głosu (jak wykorzystać rezonatory, czyli śpiewać nośnym, dużym głosem bez użycia siły, bo śpiewa się sposobem, a nie siłą),
  • impostacją (dotarcie do naturalnej barwy głosu, bo najważniejsze w głosie jest jego brzmienie – każdy z nas posiada własną niepowtarzalną barwę, do której można dotrzeć poprzez odpowiednie ćwiczenia)
  • rozszerzeniem skali głosu (większa skala oznacza większą elastyczność w doborze repertuaru)
  • podstawami improwizacji wokalnej
  • repertuarem
  • warsztatem scenicznym

Więcej informacji

Oficjalna strona Marty Wilk…

Możliwość komentowania jest wyłączona.

SALE PRÓB W ŁODZI

BAJKONUR to trzy nowoczesne sale prób i nagrań w Łodzi, stworzone od podstaw z myślą o muzykach. Każda sala prób jest wyposażona w sprzęt, wentylowana i zaadaptowana akustycznie. Zobacz ofertę...

KONTAKT

PIŁSUDSKIEGO 135, 92-318 ŁÓDŹ
facebook.com/bajkonur
e-mail: info@bajkonur.pl
Telefon : 603-091-791

Studio Nagrań SoyuzStudio

Kamil Łazikowski 603 091 791
soyuzstudio@gmail.com
www.soyuzstudio.com

Jak do nas trafić?

Wi-Ma

Jesteśmy częścią strefy działań alternatywnych WI-MA. Więcej o tym miejscu przeczytasz na stronie wi-ma.org.

Jak do nas trafić?