3xTubis3: improwizacja/kompozycja – 10, 11, 12 stycznia 2012

Zapraszamy na unikalną, trzydniową sesję koncertową Maciej Tubis Trio, która odbędzie się w Bajkonurze w dniach 10, 11 i 12 stycznia 2012. W składzie zespołu Maciej Tubis (fortepian), Marcin Lamch (kontrabas), Przemek Pacan (perkusja).

Maciej Tubis Trio

Zespół został założony w 2004 roku przez łódzkiego pianistę Macieja Tubisa. Od samego początku głównym założeniem było tworzenie własnych kompozycji i kreowanie indywidualnego stylu. Inspiracje płynęły przede wszystkim z nurtów jazzu europejskiego, muzyki klasycznej oraz każdej muzyki bliskiej sercu słuchacza, stąd podczas koncertu muzycy starają się zaskoczyć publiczność (i samych siebie), a utwory pod tym samym tytułem brzmią na kolejnych koncertach zupełnie inaczej.

Zespół ma na swoim koncie płytę „Live In Luxembourg”, bedącą rejestracją koncertu w sali Robert Krieps Salle w stolicy Luksemburga, który odbył się 25 września 2008 roku. W styczniu 2010 roku w brytyjskim magazynie Jazzwise, w głosowaniu na najlepszą płytę jazzową na świecie w zestawieniu znanego krytyka jazzowego Stuarta Nicholsona płyta „Live In Luxembourg” została wyróżniona na 5 miejscu. To samo miejsce Tubis Trio zajęło w rankingu opublikowanym przez nowojorską gazetę Village Voice. Byli jedynymi Polakami oprócz Tomasza Stańki w tych ankietach. Płyta była emitowana w audycji Cutting Edge w londyńskim Jazz FM przez Mike’a Chadwicka. Polska premiera płyty odbyła się w marcu 2010 roku. Wcześniej była dołączona dla prenumeratorów Jazz Forum w wakacje 2009 roku, gdzie opublikowano wywiad z Tubis Trio.

W czerwcu 2008 roku Maciej Tubis otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi dla najlepszego łódzkiego jazzmana. Z innych ważnych nagród należy wymienić nagrodę TVP 2 za kompozycję „Spełnienie” oraz nagrody na konkursach pianistów jazzowych w Warszawie. Zespół w obecnym składzie koncertuje i nagrywa od początku 2008 roku. Marcin Lamch oraz Przemek Pacan mają za sobą sukcesy na konkursie Jazz Juniors 97 oraz 98 i wydane płyty z takimi artystami jak Janusz Yanina Iwański, Wojciech Konikiewicz czy z duetem Lipnicka&Porter. Maciej Tubis wydał już dwie płyty, będące rejestracją koncertów w Filharmonii Łódzkiej – „Spełnienie…” z 2007 roku (Tubis, Delong, Wiater, Waluchowski) i „Live In Filharmonia Łódzka” z 2009 roku (Tubis, Polish String Orchestra).

Informacje organizacyjne

Miejsce: Bajkonur
Czas: 10, 11, 12 stycznia 2012, godz. 20:00
Wstęp: 15 zł (bilet jednodniowy) / 30 zł (karnet na wszystkie dni)
Rezerwacja: info@bajkonur.pl
Wydarzenie: www.facebook.com/events/302659756432480/