Niebezpieczne związki / Liaisons dangereuses #1: industrial/balet – 17.12

Niebezpieczne związki/Liaisons dangereuses to interdyscyplinarny projekt, w którym chcemy zetknąć pozornie sprzeczne żywioły. Scenę industrialną z baletem, folklor z rewoltą, mięśnie z maszynowymi wnętrznościami, biologię z geometrią…

Niebezpieczne związki #1: industrial/balet

Pierwsza odsłona cyklu rozpęta się w Bajkonurze. Line-up:

21:00 IRONLUNG (PL) – experimental/noise
22:00 ZATRUTY/PRZEKAZ (PL) – audio-visual-performance
23:00 YURA YURA & MACHA MELANIE (FR) – rhythmic industrial/live dance performance

Oprócz tego zremiksowani zostaną: MAYA DEREN, RALPH STEINER, ALAIN RESNAIS.

O dodatkowe efekty audialne przed i po zadbają ARAFALL i H.

Yura Yura & Macha Mélanie

Francuski duet – Gregory Yura (muzyka elektroniczna) i Macha Mélanie (CREPS de Montpellier – Diplôme d’Etat de professeur de Danse) to dwójka artystów wcielających w życie mechaniczne marzenia futurystów. Ich wspólne występy są elektryzującym połączeniem hałasu, tańca rytualnego, plemiennego brzmienia i huku pracujących fabryk. Projekt YURA YURA & MACHA MELANIE powstał ze zderzenia dwóch artystycznych światów. Tworzą go Macha Bastide i Grégory Mousselle.

Macha Bastide

Macha występuje pod pseudonimem Macha Mélanie, jest tancerką, choreografką i operatorką kamery, a także nauczycielką tańca. Macha jest również założycielką stowarzyszenia „Puls’art”, które zrzesza artystów, tancerzy, choreografów, projektantów mody, muzyków i filmowców w celu organizacji wspólnych wydarzeń.

Grégory Mousselle

Grégory jest kompozytorem i muzykiem, byłym członkiem wielu zespołów grających lokalnie w Dijon. Grywał na perkusji, basie i gitarze w projektach muzycznych z gatunku post rock, post punk, new wave. Nieco później Grégory zaczął tworzyć power noise i w ten sposób narodził się projekt industrialny YURA YURA. Współpraca Yura Yura & Macha Mélanie rozpoczęła się rok temu, podczas realizacji filmu krótkometrażowego i wspólnych występów łączących muzykę z tańcem „in situ”. Występy Yura Yura & Macha Mélanie są inspirowane miejscem i pojęciem czasu. Za każdym razem choreografia jest uzależniona od pomieszczenia – jego planu i konfiguracji znajdujących się w nim przedmiotów. Występ składa się z kilku aktów, by w ten sposób stopniowo przenieść odbiorców z „tu i teraz” w ruch. Część występu odbywa się w ciemności. Mrok wydobywa z pobliskich przedmiotów sylwetki różnych istot, pośród których tańczy Macha odziana we fluorescencyjny kostium „Dark Lights”.

Zatruty/Przekaz

Syntetyczny video art duetu Maria Apoleika / Marcelo Zammenhoff. Jest to miłosna historia kostiumowa, utrzymana w onirycznym nastroju. Występujące postacie – męska i żeńska – dokonują małej dywersji społecznej, której efekt pozostaje niewiadomą, interpretacja jest więc intuicyjna. Prezentacja będzie połączeniem projekcji video z quasi-performancem i hipnotyczno-elektroniczną ilustracją muzyczną na żywo.

Ironlung

Eksperymentalny projekt Kuby Drożdżowskiego, który od 2005 roku podąża w ciągle nieokreślonym kierunku. Na swojej drodze zahacza o rejony ambient/noise/experimental/glitch. Na co dzień także współtwórca duetu Trauma Unit, polsko-brytyjskiej kolaboracji Naked Blood oraz poruszającego się w klimatach mistyczno/okultystyczno/rytualno/satanistycznej elektroniki Spaceship to Hell. Na żywo występował u boku takich wykonawców jak XVP, The Sleep Sessions, Timothy C. Holehouse, Left Hand Cuts Off The Right, Self – Inflicted Violence, Facial Index etc. Każdy występ Ironlung jest przygotowywany od podstaw – zatem EXPECT THE UNEXPECTED!!!

Patronaty/Matronaty

Rita Baum
TRANS/WIZJE
Antyscena
Radio Żak
Okultura

Podczas wydarzenia będzie można kupić publikacje patronów na stoisku przy barze.

Informacje organizacyjne

Miejsce: Bajkonur
Czas: 17 grudnia (sobota), godz. 20:00
Facebook: facebook.com/events/137072029733085
Wstęp: 10 zł