Obrona, Snow in Venice, Bang Bang Bang – 19.12

„Obrona” to wystawa prac dyplomowych Magdaleny Paszkiewicz i Oli Ignasiak, studentek Biżuterii na Wydziale Tkaniny i Ubioru w łódzkiej ASP. Po obronie odbędzie się otwarte after-party – gościnnie wystąpią zespoły Snow in Venice i Bang Bang Bang – czujcie się zaproszeni!

Program

18.00 – Obrona – Magdalena Paszkiewicz
Dyplom. Tytuł: „Słowoformotwórstwo. Obiekty biżuteryjne inspirowane ludzkim ciałem”
Promotor prof. Andrzej Boss

Praca ogólnoplastyczna. Tytuł: „Rozkładam człowieka”
Promotor prof. Zbigniew Purczyński

18.30 – Obrona – Ola Ignasiak
Dyplom. Tytuł: „Biżuteria inspirowana warsztatem malarskim”
Promotor prof. Andrzej Szadkowski

Praca ogólnoplastyczna. Tytuł: „Odszarzanie Łodzi. Malarstwo przyziemne”
Promotor prof. Mikołaj Dawidziuk

20.00 – koncert – Snow in Venice

21.00 – koncert – Bang Bang Bang

Na koncerty wstęp wolny, na obrony – z zaproszeniem.

Słowo od Magdaleny Paszkiewicz

„Słowoformotwórstwo” to próba zobrazowania słów, które przywołują nam skojarzenia z ludzką anatomią. Wzorując się głównie na mowie potocznej wyszukuję frazeologicznych związków, które oparte na naszym ciele wpływają na komunikację interpersonalną. Bo niby dlaczego męskie genitalia to klejnoty bądź orzeszki, a oko w rosole to tylko kropla pływajacego na nim tłuszczu? Takich określeń jest mnóstwo. Ja je tylko odnajduję, a następnie przeistaczam w abstrakcyjne, jubilerskie obiekty. Łączę kształty z nietypowymi tytułami i na odwrót. Działam w obrębie absurdu balansując na pograniczu tego, co widoczne, z tym, co niedostrzegalne.

Słowo od Oli Ignasiak

Z zawodu jestem malarzem. Za chwilę mam nadzieję stać się jubilerem. Przenoszę kolor w każdą dziedzinę mego życia. Kolekcja biżuterii inspirowanej warsztatem malarskim to zbiór plam, figur, linii i kolorów zaczerpniętych z moich obrazów.

Podstawą jest jednak zbiór 142 różnokolorowych znaczków (pinów), który ma prowokować do tworzenia indywidualnych wzorów – malowania przy pomocy biżuterii.

Snow in Venice

Śnieg w Wenecji nie zdarza się często. Jest poetycki, trochę nierealny, wydobywa piękno z rzeczy dawno zapomnianych. Snow In Venice to projekt muzyczny grupy łódzkich artystów znanych z formacji o bardzo zróżnicowanym profilu. Muzyka jest spotkaniem ludzi i dźwięków. W warstwie instrumentalnej zespół wykorzystuje oryginalne brzmienia kory (zachodnioafrykańskiej harfy) i unikatowego instrumentu hang drum, które w połączeniu z sekcją rytmiczną, instrumentami klawiszowymi i kobiecym wokalem tworzą muzyczne obrazy nasączone silna emocjonalnością. W muzyce Snow In Venice trudno o jednoznaczne klasyfikacje. Jeśli życie jest światem, może to być muzyka świata, albo właśnie jest to: muzyka życia – niepokojąca, melodyczna, zapadająca w pamięć. Jej istota pochodzi z ciszy i prześlizguje się się pomiędzy dźwiękami, jak moment schowany między dwiema myślami. Kto ma uszy, niech słucha – it’s going to snow!!!

myspace.com/snowinvenice

Bang Bang Bang

Projekt perkusyjny „Bang Bang Bang” współtworzą: Radek Bolewski (Fonovel), Piotr Gwadera (L.Stadt, Blisko Pola, Bogowie) i Andrzej Sieczkowski (L.Stadt). Zespół wykonuje improwizowane kompozycje, używając klasycznego instrumentarium oraz wszelkiej maści przedmiotów codziennego użytku. Trio wykorzystuje zastaną przestrzeń i tworzy w niej instalację perkusyjną. Występ nie będzie miał charakteru statycznego koncertu, z muzykami ustawionymi frontalnie do publiczności. Dźwięki wydobywające się z rozstawionych po całej przestrzeni lokalu instrumentów będą ze sobą współgrać, uzupełniać się i rozwijać nawzajem. Niecodzienny, zaskakujący w każdym momencie performance. Ich inspiracje to pyszne jedzenie, długie spacery z psem, Afrika Bambaataa i 987654321 innych historii.

Informacje organizacyjne

Miejsce: Bajkonur
Czas: 19 grudnia 2012 (poniedziałek), godz. 18:00 (obrona), 20:00 (koncerty/after party)
Wstęp: Na koncerty wstęp wolny, na obronę – z zaproszeniem.
Wydarzenie: facebook.com/events/129119347199798/