Studenci zagrają sonaty skrzypcowe solo – 23 stycznia 2012

Zapraszamy na niestandardowe wydarzenie koncertowe, które odbędzie się w Bajkonurze 23 stycznia 2012. Zaprezentuje się grupa młodych skrzypków – studentów Wydziału Instrumentalnego łódzkiej Akademii Muzycznej.

Motywem przewodnim wieczoru będzie sonata solowa – najdoskonalsze medium dla ukazania ekspresji, wirtuozerii i bogactwa brzmieniowego skrzypiec. Dla wykonawców stanowi szczególne wyzwanie – wymaga przemyślanej i inteligentnej interpretacji. Każda z części sonaty, to odrębna historia muzyczna opowiedziana dźwiękami z różnorodnymi odniesieniami i w różnych stylach muzycznych.

W programie znajdą się sonaty Jana Sebastiana Bacha oraz kompozytorów XX-wiecznych: Eugene Ysaye’a, Paul’a Hindemitha i Grażyny Bacewicz. Występujący skrzypkowie pochodzą z różnych miast Polski, a połączyła ich łódzka Akademia Muzyczna. Wszyscy studiują obecnie na IV roku Wydziału Instrumentalnego.

Program szczegółowy

  • J. S. BACH – II sonata a-moll (wyk. Andrzej Kunecki)
  • E. YSAYE – II sonata „Obsession” (wyk. Justyna Skatulnik)
  • E. YSAYE – III sonata „Ballade” (wyk. Ola Pilarska)
  • E. YSAYE – IV sonata (wyk. Maria Stępień)
  • E. YSAYE – V sonata (wyk. Patrycja Swoboda)
  • G. BACEWICZ – Sonata na skrzypce solo (wyk. Kamil Powrózek)
  • P. HINDEMITH – Sonata na skrzypce solo nr 2 (wyk. Kasia Kroplewska)

Impulsem do zorganizowania tego wydarzenia jest nadchodząca sesja egzaminacyjna, która już niedługo w łódzkiej uczelni. Zapraszamy zatem do Bajkonura, by w swobodnej atmosferze, zupełnie innej niż w salach filharmonii, towarzyszyć młodym muzykom w przygotowaniach do ostatecznego rozrachunku z semestralnej pracy :-)

Informacje organizacyjne

Miejsce: Bajkonur
Czas: 23 stycznia 2012, godz. 19:00
Wstęp: wolny
Wydarzenie: facebook.com/events/163762293738723/