Kądziela / Garbowski / Gradziuk – The Jazz Incursion – 11.05.2012

W piątek, 11 maja o 20:30 zapraszamy do Bajkonura na koncert The Jazz Incursion – nowy projekt gitarzysty Marka Kądzieli. Skład tria współtworzą znakomici polscy muzycy – Maciej Garbowski (kontrabas) i Krzysztof Gradziuk (perkusja), rozpoznawani jako jedna z najlepszych sekcji jazzowych w naszym kraju, znani z tria RGG, jak również ze współpracy z Tomaszem Stańko i wieloma innymi znakomitymi artystami z Polski i zagranicy. Trio w swojej klasycznej formie zaprezentuje dość szeroki autorski repertuar kompozycji lidera Marka Kądzieli. Kompozycje będą oscylować między swingującym modern jazzem, współczesną muzyką improwizowaną nie stroniąc momentami od ostrego rocka i zwrotów akcji z ukłonem w stronę Skandynawii…

Marek Kądziela

Gitarzysta jazzowy, kompozytor, muzyk. Absolwent The Carl Nielsen Academy of Music Odense w Danii. Zwycięzca licznych konkursów, m.in. Nocy Bluesowej w Rawie Mazowieckiej w 2000 r., mistrzowskiego konkursu gitarzystów jazzowych Guitar City w 2007 r. Uhonorowany nagrodą dla największej osobowości muzycznej konkursu „Bielska Zadymka Jazzowa”, a także jako student The Carl Nielsen Academy of Music szwajcarsko-duńskim stypendium „Foundation Idella”.

Współzałożyciel, jak również kompozytor muzyki m.in. takich zespołów jak International Jazz Quintet, Off-Quar-Tet, Hunger Pangs oraz Kran. Muzyk aktywnie działający i współpracujący ze środowiskiem duńskim, niemieckim, czeskim oraz polskim, o czym świadczą liczne i długie trasy koncertowe.

Maciej Garbowski

Absolwent Instytutu Jazzu (2004 r.) oraz Wydziału Instrumentalnego (2005 r.) Akademii Muzycznej w Katowicach. W latach 2002 – 2005 członek Orkiestry Kameralnej Aukso pod kierunkiem Marka Mosia. Współtwórca uznanego w kraju i zagranicą tria RGG w 2001 r. Pomysłodawca i realizator projektu iMp International Musical Project. Od 2007 r. wykładowca klasy kontrabasu i gitary basowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek projektu Tomasza Stańko New Balladyna Quartet.

Laureat licznych nagród, m.in.: I Nagroda na Bielskiej Zadymce Jazzowej w 2002 oraz 2007 r., II miejsce oraz Nagroda Publiczności na XXVII Internacionale Festival de Jazz w Getxo (Hiszpania) w 2003 r., nagroda „Klucz do Kariery” na festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa w 2003 r., Jazzowa Płyta Roku w rankingu dziennika „Rzeczpospolita” oraz Radia Jazz (RGG – Unfinished Story), nagroda „Melomani 2008” dla najlepszego polskiego albumu jazzowego (RGG – Unfinished Story).

Współpraca: RGG, Maciej Obara Trio, Orkiestra Kameralna Aukso, Tomasz Stańko, Terje Rypdal, Thomas Gustafsson, Jon Fält, Antoine Roney, Jan „Ptaszyn” Wróblewski.

Krzysztof Gradziuk

Absolwent Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie perkusji Adama Buczka. W roku 2003 otrzymał semestralne stypendium Hohschule fur Musik und Theater w Lipsku (Niemcy), a w roku 2004 brał udział w Summer Jazz Workshop w Louisville (USA) w klasie Johna Riley i Steve’a Davisa. W 2004r. został również wyróżniony stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Członek RGG TRIO (Raminiak – Garbowski – Gradziuk).

Informacje organizacyjne

Miejsce: Bajkonur
Czas: 11 maja 2012 (piątek), godz. 20:30
Wstęp: 20 zł
Wydarzenie: www.facebook.com/events/183606035095138/