Koncert zespołu Miąższ – 19.04

W pierwszym dniu mini-maratonu kulturalnego w Bajkonurze zapraszamy na koncert zjawiskowego zespołu Miąższ, laureata głównej nagrody festiwalu FAMA 2010, prezentującego surrealistyczno-liryczną mieszankę rozpisaną na głos i tradycyjne instrumenty akustyczne (kontrabas, gitara, akordeon, a nawet piła). Od debiutu w Lublinie w 2008 roku, zespół zagrał ponad 100 żywiołowych i nieprzewidywalnych koncertów, po których można ich scharakteryzować krótko: muzykalność, spontaniczność, autentyczność. Pozorna prostota kompozycji i środków wyrazu to tylko wierzchnia warstwa, pod którą kryje się przewrotny zamysł artystyczny. Warto przyjść i dać się wciągnąć głębiej :-)

O zespole

Miąższ powstał w listopadzie 2008 roku w Lublinie. Sebastian Pikula przyprowadził Joannę Ewę Zawłocką do domu Krzysztofa Karola Gadzało, gdzie po pysznym obiedzie po prostu napisali trzy piosenki, a po niespełna dwóch miesiącach mieli już materiał na koncert. Miąższ objawił się publiczności w grudniu 2008 w maleńkiej lubelskiej knajpce – Lulu Cafe. Od tego czasu zagrali już około setki koncertów. Największym sukcesem Miąższu jest zdobycie głównej nagrody Trójząb Neptuna na Festiwalu FAMA 2010 w Świnoujściu za program „Miąższ jedzie wiochą”. I rzeczywiście Miąższ jedzie wiochą, ale w najbardziej przewrotny z możliwych sposobów. Przede wszystkim bazuje na melodyjności i polskim tekście, wykorzystując przy tym tradycyjne akustyczne instrumenty takie jak kontrabas, gitara, akordeon, melodyka, piła itp. Muzyka Miąższu jest pełnia energii, emocji i spontaniczności na scenie. Twórczość ich jest tak prosta, że nieprzewidywalna i przede wszystkim – niedefiniowalna. A wszystko dlatego, że Miąższ jest prawdziwy i żywy.

Marzec 2012 to termin premiery debiutanckiego albumu zespołu Miąższ. Wydawcą jest Karrot Kommando, a gościnnie swoich talentów na płycie użyczyli m.in. Jacek Kleyff, Czesław Mozil, Budyń, Bielas, Słoma i Gralak.

myspace.com/miazszmiazsz

Informacje organizacyjne

Miejsce: Bajkonur
Czas: 19 kwietnia 2012, godz. 20:00
Wstęp: 15 zł
Wydarzenie: www.facebook.com/events/393042097380815/