Trouble Hunting – Koncert Tomasz Licak Sextet – 21.04

W trzecim dniu mini-maratonu kulturalnego w Bajkonurze proponujemy koncert Trouble Hunting – sekstetu Tomasza Licaka, prezentującego jego autorskie kompozycje, inspirowane szeroko pojętą współczesną muzyką jazzową oraz klasyczną.

Trouble Hunting to polsko-duński sekstet, założony w październiku 2010 roku w Odense w Danii. Zespół wykonuje utwory Tomasza Licaka. Niezwykle istotną rolę w twórczości Trouble Hunting odgrywa element improwizacji, nie dotyczy on jednak wyłącznie gry poszczególnych muzyków, a raczej improwizacji kompozycją. Nadaje to muzyce zespołu oryginalne brzmienie oraz szczególną, unikalną spójność stylistyczną. Muzyka Trouble Hunting jest pełna kontrastów, zarazem minimalistyczna i bogata, narracyjna i uciekająca w abstrakcję.

Trouble Hunting

W skład zespołu wchodzą:

  • Tomasz Licak – saksofon tenorowy, klarnet
  • Sven Dam Meinild – saksofon altowy, tenorowy
  • Tomasz Dąbrowski – trąbka, balkan horn
  • Adi Zukanović – rhodes, instrumenty klawiszowe, laptop
  • Richard Andersson – gitara basowa
  • Anders Provis – perkusja

troublehunting.bandcamp.com

Tomasz Licak

Kompozytor i saksofonista jazzowy, ur. w 1986 w Szczecinie. Od 2005 związany z Carl Nielsen Academy of Music w Odense (Dania). Regulanie współpracuje z wieloma polskimi, duńskimi i niemieckimi muzykami (m.in. Anders Mogensen, Simon Krebs, Rudi Mahall, Kasper Tom Christiansen, Richard Andersson). Oprócz własnego trio, w skład którego wchodzą perkusista Rasmus Schmidt i kontrabasista Richard Andersson, współtworzy znany już na polskiej scenie jazzowej zespół KRAN oraz polsko-duński kwintet Tomasz Licak/Artur Tuźnik Quintet. Jest laureatem pierwszego miejsca „Bielskiej Zadymki Jazzowej 2010” (uzyskanego z zespołem The Outbreak Quartet) oraz nagrody indywidualnej Krokus Jazz Festival 2009 w Jeleniej Górze. Regularnie koncertuje z różnymi formacjami takimi jak Horn Amok, Krebstet, Dynastieafsted czy Licht An! Ma na swoim koncie płyty „K.R.A.N” Kran, „Last Call” The Outbreak Quartet, Quintet feat. Anders Mogensen. Łączy język hard-bopu z muzyką free. Charakterystyczne brzmienie oraz specyficzne, otwarte podejście do harmonii czynią jego muzykę niezwykle interesującą. Więcej na myspace.com/tomaszlicak

Informacje organizacyjne

Miejsce: Bajkonur
Czas: 21 kwietnia 2012, godz. 20:00
Wstęp: wolny
Wydarzenie: www.facebook.com/events/335234129859707/